Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> ДОВГАЛЕВСЬКИЙ Митрофан (світське ім’я Михайло) Український письменник і вчений першої половини XVIII ст.

ДОВГАЛЕВСЬКИЙ Митрофан (світське ім’я Михайло) Український письменник і вчений першої половини XVIII ст.

Назва:
ДОВГАЛЕВСЬКИЙ Митрофан (світське ім’я Михайло) Український письменник і вчений першої половини XVIII ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,39 KB
Завантажень:
339
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
ДОВГАЛЕВСЬКИЙ Митрофан (світське ім’я Михайло)
Український письменник і вчений першої половини XVIII ст.
Дати народження і смерті, соціальне походження не* відомі. До 1732 р. навчався в Києво-Могилянській академії, де записав курс риторики професора І. Негребецького (1722) та курс філософи І- Левицького (1723). В 1733 р. прийняв чернечий постриг і став професором Києво-Могилянської академії. Протягом 1735/36 навчального року викладав у класі синтаксими курс «Система синтаксису». Рукописний текст цього курсу, складений латинською, польською та українською мовами, містив, зокрема, різні вправи й домашні завдання, лекції, переклади античних байок тощо.
У1736 р., викладаючи у класі поетики Києво-Могилянської академії, написав теоретичну працю під назвою «Сад поетичний», який став однією з найгрунтовніших праць першої половини XVIII ст. з теорії поезії. Перша частина містить тлумачення, зразки античного, польського та українського віршування, друга присвячена риториці. В поетиці М. Довгалевського знайшли відображення теоретичні засади літератури барокової доби. Йому належить також компендіум «Ключ для достойного вступу молодим поетам», в якому викладено основні принципи поетичної теорії. Як письменник виявив себе в написанні двох шкільних драм. Перша — «Комі-ческое действие» (1736) і «Властотворній образ человьколюбія Божія» (1737). Інтерес дослідників привертають гумористичні інтермедії на соціально-побутову тематику (по 5 до кожної драми), що були написані мовою, близькою до народної. Про авторство інтермедій точаться дискусії. Не виключено, що вони належать одному з учнів М. Довгалевського, ймовірно, С. Лебединському.
Твори М. Довгалевського, насамперед «Сад поетичний», справили значний вплив на формування української естетико-літературної культури.
Останні роки життя М. Довгалевський провів у Київському Михайлівському Золотоверхому монастирі, де, мабуть, і помер. Похований у Києві, на цвинтарі Київського Братського монастиря й Києво-Могилянської академії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: ДОВГАЛЕВСЬКИЙ Митрофан (світське ім’я Михайло) Український письменник і вчений першої половини XVIII ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок