Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Альберт Сент-Дьйорді фон Нейгіраполт (Szent-Gyцrgyi)

Нобелівський лауреат Альберт Сент-Дьйорді фон Нейгіраполт (Szent-Gyцrgyi)

Назва:
Нобелівський лауреат Альберт Сент-Дьйорді фон Нейгіраполт (Szent-Gyцrgyi)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,81 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Альберт Сент-Дьйорді фон Нейгіраполт (Szent-Gyцrgyi)


за відкриття в галузі процесів біологічного окислювання, пов’язаних особливо з вивченням вітаміну С та каталізатора фумарової кислоти
роки життя: 1893 - 1986 рр.
Американський біохімік А.Сент-Дьйорді, угорець за походженням, народився 16 вересня 1893 р. у Будапешті в родині багатого землевласника. У будинку, де виховувався Сент-Дьйорді, часто звучала музика і велися інтелектуальні бесіди. Хлопчик захоплювався літературою, що дозволило йому закінчити середню школу. 1911 р. Сент-Дьйорді вступив до медичного факультету Будапештського університету, де займався дослідницькою роботою в лабораторії свого дядька, вивчаючи мікроскопічну анатомію епітеліальних клітин анального каналу, а також склоподібного тіла ока. На третьому курсі він видав ряд статей з гістології. Після самопоранення на війні Сент-Дьйорді був демобілізований, продовжував своє навчання й 1917 р. одержав диплом лікаря. По закінченні війни Сент-Дьйорді став асистентом професора фармакології в Університеті Позоні (Братислава). Після дворічного періоду роботи на кафедрі фармакології Лейденського університету в Нідерландах він став науковцем Університету в Гронінгені, де почав вивчення механізмів біологічного окислювання. 1930 р. Сент-Дьйорді був призначений професором медичної хімії в Університеті Сегеда, а п'ять років потому – професором органічної хімії. Сент-Дьйорді було присуджено Нобелівську премію з фізіології і медицини 1937 р. «за відкриття в галузі процесів біологічного окислювання, пов’язаних особливо з вивченням вітаміну С та каталізатора фумарової кислоти». У промові на презентації відзначалося, що відкриття Сент-Дьйорді зіграли важливу роль «для одержання перших уявлень про послідовний окисний процес». Через рік після одержання Нобелівської премії Сент-Дьйорді був призначений професором університету в Льєжі (Бельгія). Наприкінці 30-х років він зацікавився біохімією м'язових клітин. Сент-Дьйорді і його колеги виділили актин, білок м'язової тканини, що утворює разом з іншим білком, міозином, комплекс актоміозин. Під час другої світової війни Сент-Дьйорді залишився в Угорщині, брав участь у підпільному русі. Незадовго до завершення війни йому, переслідуваному нацистами, удалося за одну ніч за підтримки короля одержати шведське громадянство і переправитися до Швеції. 1947 р., розчарований радянською окупацією Угорщини, він емігрував до США. Там у Вудс-Холлі (штат Массачусетс) Сент-Дьйорді організував Інститут з дослідження м'язів, де проводив вивчення регуляції росту ракових клітин. Помер Сент-Дьйорді у власному будинку в Вуд-Холлі 22 жовтня 1986 р. від хронічної ниркової недостатності.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Альберт Сент-Дьйорді фон Нейгіраполт (Szent-Gyцrgyi)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок