Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> реферат українською: Олександр Македонський

Олександр Македонський / сторінка 5

Назва:
Олександр Македонський
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,77 KB
Завантажень:
548
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Александра обурила така зневага до його влади. Було прийняте рішення скорити місто. Тир був розташований на острові за півтора кілометри від континенту. Спочатку Александр хотів від материка до острова спорудити величезну дамбу. Але ця ідея не знайшла підтримки. Александру довелося об'єднати фінікійську й кіпрську ескадри. І тільки в такий спосіб йому вдалося розбити тирський флот і розстріляти місто з моря.
За півтора року Александру пощастило поставити на коліна весь Близький Схід. Тепер цар прагнув піти походом на Єгипет. До задумів Александра входило дати час Дарієві зібрати армію з усього Внутрішнього Сходу, щоб потім розбити всі армії разом. Дарій постійно звертається до царя то з вимогами, то . з проханнями повернути його родину. Александр пропонує Дарієм врий» до нього як до владики всієї Азії та попросити його й лише тоді він поверне всю його родину.
У листопаді 332 року до н. е. Александр прибув до Єгипту. Єгиптян» дуже добре його прийняли. Жерцями він був оголошений фараоном. Незабаром Александр почав будівництво нового міста — Александрії. Воно стало чудовим творінням Александра, згодом названим на його честь. Завдяки йому та його місту єгиптяни одержали можливість спілкуватися з усією Азією, досі вони знаходилися р ізоляції.
Два роки минули з того часу, як Александр зміг перемогти досі непереможного Дарія. Той не заспокоївся, і знову зав'язався бій, уже при Гавгамелах. Зараз військо Дарія перевершувало армію Александра практично в п'ять разів. Біля Міста війська Александра розташувалися на відпочинок, тоді як солдати Дарія Всю ніч не стуляли очей. Перси гадали, що Александр нападе на них уночі або Принаймні ранком. Замість цього Александр розгорнув свої війська в південному напрямку. Дарій .віддає наказ про негайний наступ. Відразу утворюється розрив фронту, куди, не роздумуючи, уклинилися війська Александра. Вони прорвалися прямо в центр, до Дарія. І тут Дарій знову втікає, зіштовхнувшись віч-на-віч з Александром. Цар так і не зміг його наздогнати. Однак після цієї перелоги над Дарієм Александра оголосили царем Азії.
Тепер царя приваблюють центри імперії — Вавилон і, звичайно ж, Сузи — центральна резиденція та скарбниця Ахеменидів. У Вавилон Александр в'їхав на своїй колісниці як тріумфатор У Сузах він провів символічну церемонію цар сів на трон Ахеменидів Щоб довести свою могутність, Александру необхідно було знищити останнього з Ахеменидів — Дарія. Цар дуже поспішав, але все одно не встиг. Дарія вбили його ж соратники. Александр, побачивши труп Дарія накрив його своїм плащем Це означало ліквідацію вічного протистояння Заходу й Сходу.
Після смерті Дарія Александр здійснив безліч спроб, спрямованих на пробудження дрімаючих сил Сходу Цар мріяв про створення могутньої імперії Чимраз частіше в придворні ритуали проникають елементи Сходу, перевагу Александр віддає перським Він одягається в перські шати, уводить в охорону палацу перських воїнів Хочеться йому ввести й прийнятий у Персії обряд колінопрек лоніння перед владикою, що закінчується поцілунком царського коліна Однак македоняни й греки, для яких цар був лише «першим серед рівних», не погодилися із цим принизливим для них обрядом І все-таки Александр справляв незабутне враження на своїх сучасників, хоча зустрічалися люди, незадоволені його політикою Наприклад, збереглося свідоцтво про п'ять пажів, які хотіли вбити Александра вві сні Урятував його тільки тривалий бенкет А пажі потім проговорилися й були страчені останній військовий похід
Александр усяко прагнув зламати духовний опір македонян і греків, який з кожним роком наростав Він. зважується на нові завоювання Тепер його приваблює Індія. І вже влітку 327 року до н є Александр починає похід на Індію Йому досить швидко вдається завоювати прикордонні провінції й фортецю Аорн Незабаром він починає готуватися до переправи через Інд Там жила своїм життям «країна чудес» У Північному Пенджабі цар повинен був підкорити трьох великих раджів Один із них — Пор — не захотів підкорятися Александру Пор вчинив так, як не чинив ніхто, він зважився вийти проти супротивника, який не знав поразок, на чолі своєї армії Порові вдалося закріпитися на березі Гідаспа.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Олександр Македонський

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок