Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Акінванде Воле Бабатунде Шойінка (Soyinka) за створення театру величної культурної перспективи і поезії рік народження: 1934 р.

Нобелівський лауреат Акінванде Воле Бабатунде Шойінка (Soyinka) за створення театру величної культурної перспективи і поезії рік народження: 1934 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Акінванде Воле Бабатунде Шойінка (Soyinka) за створення театру величної культурної перспективи і поезії рік народження: 1934 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,99 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Акінванде Воле Бабатунде Шойінка (Soyinka)


за створення театру величної культурної перспективи і поезії
рік народження: 1934 р.
Нігерійський драматург, прозаїк і поет В. Шойінка народився 13 липня 1934 р. в Абеокуті, у Західній Нігерії (на той час колонії Велика Британія), у багатодітній родині директора школи. Дитинство Шойінка, другого із шести дітей, пройшло в благополучній обстановці. По закінченні початкової школи Шойінка вступає до абеокутської середньої школи, де удостоюється ряду нагород за твори. 1946 р. він був прийнятий до Урядового коледжа у Ібадоні – елітарної середньої школи. Чотирма роками пізніше, закінчивши коледж, Шойінка переїздить до Лагоса, працює клерком, пише радіоп’єси і оповідання, які транслюються по нігерійському радіо. 1952 р. він вступає до Університетського коледжу в Ібадоні (ще один престижний вищий навчальний заклад колонії), де вивчає англійську літературу, історію, грецьку мову, активно бере участь у русі за незалежність Нігерії. 1954 р. Шойінка їде до Англії. Там він вивчає англійську літературу в університеті Лідса. 1965 р. Шойінка стає старшим викладачем Лагоського університету. 1967 р. Шойінка за особистим наказом глави нігерійського уряду арештовують і звинувачують у змові з повстанцями. Попри протести з боку письменників Заходу, його на 27 місяців утримують в одиночній камері. Вийшовши на волю в результаті загальної амністії 1969 р., Шойінка стає директором Драматичної школи при Ібадонському університеті. Після державного перевороту і усунення президента Говона у липні 1975 р. Шойінка повертається до Нігерії і стає професором англійської мови університету в Іфі, здійснює постановку «Смерть і царський вершник», а 1977 р. – своєї нової п'єси «Опера Воньосі». Поряд із драматичними творами і прозою Шойінка опублікував кілька поетичних збірок, з яких найбільш відомі – «Вірші із тюрми» - одна з вершин африканської поезії, «Ворота склепу» (1972). Вірші Шойінка складає мовою племені йоруба, а п'єси і прозу – винятково англійською, оскільки, за його словами, «у Нігерії мається декілька основних мов, а англійська зв'язує їх між собою». Шойінка давно популярний в Європі. Роман тридцятирічного письменника «Інтерпретатори», в якому викривалася корупція в чиновницькому апараті Нігерії, критикувався норов буржуазії, яка народжується, з інтересом зустрів недосвідчений європейський читач. Шойінка збагатив англійську мову африканізмами, а нігерійську літературу – новими формами, ускладнюючи сюжет і композицію, насичуючи соціальними проблемами. Протест проти віджилого укладу життя, зіткнення сучасної і старої Африки – теми прозаїчних і драматичних творів письменника. У віршах Шойінка звучать мотиви розчарування у новій нігерійській дійсності. Шойінка – перший представник африканського континенту, відзначений Нобелівською премією з літератури 1986 р. «за створення театру величної культурної перспективи і поезії».


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Акінванде Воле Бабатунде Шойінка (Soyinka) за створення театру величної культурної перспективи і поезії рік народження: 1934 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок