Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Індіра Ганді

Індіра Ганді

Назва:
Індіра Ганді
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,41 KB
Завантажень:
190
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Соціально психологічний портрет:


Якщо політичного діяча можна виховати, готуючи його до складного поприща влади ще з пеленок, то дочка відомого в країні адвоката Джавахарлала Нерл, мабуть, найбільш яскравий тому приклад.
Молодий чоловік приєднався до боротьби за незалежність Індії проти англійців задовго до народження дочки, і все його життя і життя рідних і близьких з цієї миті підкорилось небезпечному розкладу політичного діяча. Дружина його, яку звали Камала, у міру дорослішання дочки стала вірною помічницею в боротьбі чоловіка і свекра.
За індійськими традиціями жінка народжує дитину в домі матері, однак сім’я Неру поступила всупереч звичаям. Дівчинка з’явилася на світ 19 Листопада 1917 року в Аллахабаді, в “Обителі радості” – в багатому домі діда, збудованому до того ж на священному місці. Вона отримала ім’я “Країна місяця” – Індіра – на честь своєї батьківщини.
Початок ХХ століття в Індії відзначався небувалим підйомом самосвідомості. З’являються перші національні газети, формується демократична партія звільнення, яка отримала назву “конгресиської”. Батька Джавахарлала – Мотилала обирають президентом нового політичного об’єднання, а “Обитель радості” на довгі роки стає штабом індійського націоналізму. Маленька Індіра цілими днями грається у вітальні і слухає незрозумілі поки що для неї розмови про колоніалізм, про акти протесту та про громадянську непокору. Уже в 2 роки дівчинка познайомилась з “батьком нації”, незаперечним авторитетом Махатмою Ганді. Захищаючи інтереси індійців, їх промисловості він провадив політику неприйняття європейських товарів, організовуючи ткацьку справу у кожному індійському домі. Навіть найбагатших він закликав до домашнього ткацтва, мотивуючи це тим, що їхні численні прибутки йдуть від “крові і поту” бідних робітників. У вісім років, за порадою Махатма Ганді, юна Індіра організувала в рідному містечку дитячий союз по розвитку домашнього ткацтва. Його юні члени в “Обителі радості” ткали з грубої пряжі носові хустинки і гандистські “топі” – шапочки. Восьмирічна Індіра в перервах між роботою опрацьовувала ораторську майстерність, виголошуючи палкі промови перед хлопчиками і дівчатками, бавлячись в “батька і діда”.
Якби хто-небудь в ті далекі роки спробував передбачити майбутнє Індіри, то йому достатньо було б звернути увагу на один випадок з її дитинства. В один прекрасний день з будинку діда винесли всі речі, куплені колись у Європі – все, що належало цьому ненависному в родині Неру світу колонізаторів. Під вікнами склали величезне вогнище і демонстративно спалили іноземні предмети розкоші – смокінги діда, тюки шифону і дорогі відрізки чудової манчестерської шерсті. Полетіли у вогнище дорогоцінні дрібнички і лаковане взуття, циліндри і найтонша порцеляна. Тільки улюблена лондонська лялька дівчинки змогла уникнути загальної участі. Індіра з завмиранням серці до пізньої ночі слідкувала за незвичайною вакханалією, влаштованою родичами. Минуло декілька місяців, і в гості до батька приїхала багата родичка, котра не знала про нововведення в родині. Вона привезла в подарунок племінниці красиву сукню з Парижу. Камала рішуче відмовилась прийняти подарунок, пояснюючи, що Індіра також притримується поглядів батьків – носити тільки індійський одяг. Тітка не повірила матері і покликала дівчинку до себе. Коли ж та підтвердила небажання одягати іноземну сукню, жінка згарячу кинула: “Так чому ж ти, свята патріотка, не спалиш свою закордонну ляльку?”
Слова ці вразили Індіру. Наступного дня дівчинка пройшла на безлюдну терасу, де вже був приготований хмиз для маленького багаття. Вона обережно поклала свою дорогоцінну ляльку на місце “страти”, тремтячою рукою запалила вогонь і кинулась геть від страшного місця. Під вечір в Індіри піднялась висока температура, вона марила, стогнала, очі її запали. Все життя після цього Ганді не могла чути звук черкання сірника. Але перший свій вчинок істинного політичного діяча – відмовитися від всього, навіть найдорожчого – вона все таки скоїла.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Індіра Ганді

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок