Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Еліас Канетті (Cаnetti) за твори, позначені широтою світогляду, багатством ідей і художньою силою роки життя: 1905 - 1993 рр.

Нобелівський лауреат Еліас Канетті (Cаnetti) за твори, позначені широтою світогляду, багатством ідей і художньою силою роки життя: 1905 - 1993 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Еліас Канетті (Cаnetti) за твори, позначені широтою світогляду, багатством ідей і художньою силою роки життя: 1905 - 1993 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,91 KB
Завантажень:
125
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Еліас Канетті (Cаnetti)


за твори, позначені широтою світогляду, багатством ідей і художньою силою
роки життя: 1905 - 1993 рр.
Австрійський письменник і драматург болгарського походження Е.Канетті народився 25 липня 1905 р. у сефардській єврейській родині в м.Рущук (Болгарія), багатонаціональному портовому містечку в нижньому руслі Дунаю, в родині комерсанта. Коли Канетті виповнилося 6 років, його родина переїхала до Манчестера, де хлопчик вступив до школи. Він вивчає англійську мову і зачитується класичною літературою, на чому наполягав його батько, якому в свій час довелося кинути літературне поле і зайнятися традиційним у родині бавовняним виробництвом. Після трирічного навчання у віденській середній школі Канетті протягом 1916-1921 рр. навчається в Цюріху, який він згодом назве «раєм своєї юності». У ці роки юнак створює свій перший літературний твір – п'єсу у віршах «Юній Брут». Потім Канетті вступає на хімічний факультет Віденського університету, який закінчив 1929 р. Проте через давнє бажання стати письменником, а також через повну відсутність інтересів до хімії він цілком присвячує себе літературі. У цей час Канетті відвідує відомого австрійського сатирика К.Крауса, який надихнув на спробу «сполучити мову й особистість». Пізніше Канетті говорив, що саме Краус навчив його мистецтву слухати: «Слухаючи його, я вже не міг потім не слухати інших». Перший роман письменника «Осліплення» з'явився 1935 р. (перший і останній із задуманої письменником серії про причинних). Роман, у якому, на думку критиків, Канетті вдалося випередити свій час і викрити фашизм, одержав високу оцінку Т.Манна й інших великих письменників довоєнної пори. Через декілька років після виходу в світ твору він був офіційно заборонений у нацистській Німеччині. Згодом англійська письменниця А.Мердок назвала «Осліплення» «однієї з великих книг нашого сторіччя». У 30-ті роки Канетті написав дві п'єси – «Весілля» і «Комедію марнославства», де зло висміював людські пороки. Вони стали предтечею театру абсурду. Поширення нацизму і систематичне переслідування євреїв у Німеччині змусили Канетті виїхати з Відня до Парижа, а потім і до Лондона. У Лондоні Канетті приступає до багаторічної наукової праці і створює свій шедевр «Маса і влада» (1960) – багатогранне дослідження про масові заворушення. Він широко вживає фольклор, міфологію, давню літературу й історію. 1927 р. Канетті стає свідком пожежі у віденському Палаці правосуддя. Глибоко вражений побаченим, Канетті вирішив зайнятися психологією натовпу. 1981 р. Канетті одержує Нобелівську премію з літератури «за твори, позначені широтою світогляду, багатством ідей і художньою силою». Помер Еліас Канетті 1993 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Еліас Канетті (Cаnetti) за твори, позначені широтою світогляду, багатством ідей і художньою силою роки життя: 1905 - 1993 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок