Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Життя та творчість Микола Івановича Пирогова

Життя та творчість Микола Івановича Пирогова

Назва:
Життя та творчість Микола Івановича Пирогова
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,66 KB
Завантажень:
554
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Життя та творчість Микола Івановича Пирогова
Великий російський хірург Микола Іванович Пирогов народився 13 жовтня 1810 р. В Москві, в сім’ї військового чиновника. Батько його Іван Іванович служив скарбником в Московському провіантському депо, в чині майора. Дід його Іван Міхеіч походив від християн і був солдатом. Середню освіту Микола Іванович отримав спочатку вдома, а потім в приватному пансіоні. В 14 років поступив до Московського університету не медичний факультет.
Микола Іванович одержав диплом лікаря у 17 років. У 22 роки захистив докторську дисертацію. Роботу лікаря почав у місті Дерпті, потім два роки працював у клініках Німеччини. Повернувшись в Дерпт( уже як професор), М.І. Пирогов написав декілька значних робіт з хірургії. В 1841 році Пирогов був запрошений в Петербурзьку медико-хірургічну академію, де і пробув приблизно 15 років(1841-1856), до свого звільнення. Тут він створив перший в Росії анатомічний інститут.
З іменем Пирогова пов’язане перше в світі залучення жінок до догляду за пораненими на театрі воєнних дій - йому було доручено керувати діяльністю сестер милосердя в Криму в 1854 році.
Пирогов був учасником 4-ох війн: Кавказької (8 липня 1847 р. Пирогов виїхав на Кавказький театр воєнних дій), Кримської ( з 29 жовтня 1854 року до 3 грудня 1855 р. він пробув у Криму), за порадою Червоного Хреста,, Пирогов їздив для огляду госпіталів на театр франко-прусської війни і в 1877 р., з цією ж ціллю, на русько-турецьку війну.
Микола Іванович був першим вченим-медиком, якого обрали почесним членом Київського університету. Він піклувався про студентів, що жили в нестатках. За його сприяння в Київському університеті були зорганізовані перші студентські каси для надання матеріальної допомоги. Він був також одним із ініціаторів відкриття в 1859р. В Києві першої в Росії недільної школи.
Свій величезний досвід Пирогов виклав в чотирьох класичних трудах, присвячених воєнно-польовій хірургії, котрі і лягли в основу системи всієї сучасної лікарської допомоги пораненим на полі бою. М.І. Пирогов перший в сіті використав ефірний наркоз на війні.
16 листопада 1846 року-вперше в сіті була проведена велика хірургічна операція під повним ефірним наркозом.
Таким чином, Пирогов перший в світі використав ефірний наркоз на полі бою. Пирогов конструює спеціальний апарат, покращує конструкцію існуючих інгаляційних апаратів. Стає активним пропагандистом наркозу.
Хоча в зарубіжній літературі ідея гіпсової пов’язки пов’язується з іменем бельгійського лікаря Матисена, однак це невірно,- документально і твердо постановлено, що вперше її запропонував і використав саме М.І. Пирогов.
Пирогов також перший в світі запропонував, організував і використав свою відому сортировку поранених, з котрих внаслідок виросло все лікувально-евакуаційне забезпечення поранених. Система Пирогова полягала в тому, що поранені поділялись на 5 головних категорій:
безнадійно і смертельно поранені;
тяжко і небезпечно поранені, що потребують невідкладної допомоги;
тяжко поранені, що потребують також невідкладних, але більш запобіжних дій;
поранені, для яких безпосереднє хірургічне втручання необхідне тільки для того, щоб зробити можливою транспортировку;
легко поранені, або такі, у яких перша допомога обмежується накладанням легкої пов’язки або видаленням поверхньо сидячої пулі.
У 1862 році М.І. Пирогову доручають керувати підготовкою до професури молодих відчизняних учених у Німеччині ( у Гельдельберзі). Це був його останній професійний пост. У цей час він закінчує Основи загальної військово-польової хірургії- велику працю на 1100 сторінок, в якій підсумовує весь свій великий досвід.
Поселившись у своєму маєтку в селі Вишня коло Вінниці (нині-музей-садиба М.І.Пирогова), Пирогов влаштував невелику лікарню, аптеку. Згодом київські газети відзначали, що лікар Пирогов "два рази в тиждень, з 8 годин ранку і до 8 вечора, приймав бідних безплатно". Останньою роботою М.І.Пирогова був незакінчений "Щоденник старого лікаря".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Життя та творчість Микола Івановича Пирогова

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок