Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> ВРУБЕЛЬ Михайло Олександрович Російський художник

ВРУБЕЛЬ Михайло Олександрович Російський художник

Назва:
ВРУБЕЛЬ Михайло Олександрович Російський художник
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,18 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
ВРУБЕЛЬ Михайло Олександрович
Російський художник
Народився 17 березня 1856 р. в м. Омськ в сім’ї військового. Закінчив Петербурзький університет. У 1880— 1884 рр. навчався в Петербурзькій Академії мистецтв, академіком якої став у 1905 р. Працював у галузі станкового, монументального, театрально-декораційного живопису, станкової та ілюстративної графіки, ужиткового мистецтва та архітектури. Був одним із представників символізму і живопису стилю модерн.
Початок самостійної творчої діяльності М. Врубеля збігається з його приїздом 1884 р. до Києва для розпису ікон та створення фресок Кирилівської церкви. Тут він вивчав давні мозаїки, а також створив композицію над хорами «Зішестя Святого Духа», ескізи для розписів у Володимирському соборі (розписав лише орнаменти в бокових нефах).
У Києві написав картини «Дівчина на фоні перського килима» (1886; Музей східного мистецтва), «Східна казка» (1886) тощо.
Наприкінці 1885 р. оселився в Москві. Ще в Києві почав працювати над навіяним творчістю М. Лермонтова образом демона («Демон», 1890; «Демон зборений», 1902).
Найвизначніші твори М. Врубеля: «Венеція» (1893), «Іспанія» (1894), «Пан» (1899), «Царівна-лебідь» (1900). У цих картинах виявилися найважливіші риси творчості художника: глибина змісту, складність, напруженість символьного образу, органічне сполучення життєвих спостережень з фантастичним уявленням, живописна майстерність, тяжіння до монументальності.
В останні роки життя на творчості М. Врубеля позначилося тяжке психічне захворювання.
Помер 14 квітня 1910 р. в Петербурзі.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: ВРУБЕЛЬ Михайло Олександрович Російський художник

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок