Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Леон Віктор Огюст Буржуа (Bоurgeois) за зусилля щодо утвердження миру засобами арбітражу роки життя: 1851 - 1923 рр.

Нобелівський лауреат Леон Віктор Огюст Буржуа (Bоurgeois) за зусилля щодо утвердження миру засобами арбітражу роки життя: 1851 - 1923 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Леон Віктор Огюст Буржуа (Bоurgeois) за зусилля щодо утвердження миру засобами арбітражу роки життя: 1851 - 1923 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,00 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Леон Віктор Огюст Буржуа (Bоurgeois)


за зусилля щодо утвердження миру засобами арбітражу
роки життя: 1851 - 1923 рр.
Французький державний діяч і юрист Л.Буржуа народився 29 травня 1851 р. у родині годинникаря. Він рано виявив потяг до навчання і знань. ще навчаючись в Інституті Массена і ліцеї Карла Великого, він опанував хінді і санскрит, успішно займався музикою і малюванням. Після участі у франко-прусській війні Леон стає студентом Паризького університету, де пізніше одержав ступінь доктора права. 1876 р. після декількох років роботи адвокатом стає заступником начальника департаменту позовів у міністерстві суспільних робіт. У 36 років Л.Буржуа обіймає посаду префекта паризької поліції, однак, будучи представником лівих сил, відразу пішов у відставку і виставив свою кандидатуру на виборах у робочому районі Парижа. 1888 р. він переміг на виборах, обійшовши за кількістю голосів військового міністра генерала Ж.Буланже. Крім членства в палаті депутатів, Буржуа посідав ще ряд постів у декількох французьких урядових закладах, був заступником стат-секретаря внутрішніх справ (1888-1889), міністром внутрішніх справ (1890), громадянської освіти (1890-1892) і юстиції (1892-1893). За цей час він заручається підтримкою для своїх нововведень в галузі освіти. Як міністр юстиції Буржуа вів розслідування халатності і розтрат осіб, прилучених до “Панамського скандалу”. 1895 р. Буржуа, ставши прем'єр-міністром і сформувавши перший уряд, що цілковито складався з представників лівого крила, започатковує безпрецедентні економічні і соціальні перетворення, серед яких – прогресивний прибутковий податок і податок на спадщину, розширення числа пенсіонерів – робітників, обов'язкове страхування, широкі соціальні гарантії, тобто веде політику, спрямовану на полегшення долі незаможних прошарків суспільства, хоча Буржуа не приймав соціалістичні доктрини, схиляючися до реформ у рамках чинної системи. 1896 р. ним видано серію статей під заголовком “Солідарність”, де пропагувалися завдання: забезпечення з боку суспільства для всіх громадян можливості розвивати особисті здібності, гарантування прав на працю, незалежний життєвий рівень, вільний доступ до навчання, захист у разі безробіття чи хвороби, пенсійне забезпечення. 1896 р. Буржуа змушений був піти у відставку через дії консерваторів, незадоволених його програмою дій. 1899 р. він включається у міжнародну діяльність і був призначений головою французької делегації на Гаазькій мирній конференції. 1920 р. з початком діяльності Ліги Націй Буржуа стає головним представником Франції і не тільки засідав в Асамблеї, але і був першим головою її ради. 1920 р. Буржуа було визнано гідним Нобелівської премії миру за зусилля щодо утвердження миру засобами арбітражу. Він помер у 72 роки в Шато-д’Ожері і був похований з великою пишнотою.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Леон Віктор Огюст Буржуа (Bоurgeois) за зусилля щодо утвердження миру засобами арбітражу роки життя: 1851 - 1923 рр.

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок