Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Міжнародна організація праці (International Labоur Organization) на честь 50-ї річниці МОП (засн. 11.04.1919 р.)

Нобелівський лауреат Міжнародна організація праці (International Labоur Organization) на честь 50-ї річниці МОП (засн. 11.04.1919 р.)

Назва:
Нобелівський лауреат Міжнародна організація праці (International Labоur Organization) на честь 50-ї річниці МОП (засн. 11.04.1919 р.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,68 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Міжнародна організація праці (International Labоur Organization)


на честь 50-ї річниці МОП (засн. 11.04.1919 р.)
Міжнародна організація праці (МОП) була створена в Парижі 13-ою статтею Версальського договору в 1919 р. Як автономна організація при Лізі Націй МОП ставила за мету поліпшення умов праці, підвищення життєвого рівня, забезпечення економічної й соціальної стабільності в усьому світі. МОП виникла в результаті європейського соціального реформізму ХIХ ст. Незвичайною була триєдина структура МОП: робітники й підприємці однаково з урядом впливали на політику. Представники всіх країн (по чотири від кожної країни – два від уряду, по одному від робітників і підприємців) збиралися на щорічну конференцію МОП у Женеві (Швейцарія), де знаходилася штаб-квартира організації. Основне завдання конференції зводилося до прийняття трудових стандартів (конвенцій) або рекомендацій, що повинні були становити Міжнародний кодекс праці. Система впливу включала комітет експертів, які розглядали претензії до законоположень країн, а результати потім подавали на розгляд міжнародної конференції. Перші конвенції, іменовані Великою хартією робітничого класу, включали 9 пунктів, серед яких: право на справедливу оплату праці, 8-и годинний робочий день, рівна оплата за однакову працю чоловіків і жінок, заборона дитячої праці. У подальших конвенціях МОП закликала до заборони примусової праці й дискримінації при працевлаштуванні, до визначення соціальних гарантій, установленню мінімального рівня зарплати і норм техніки безпеки, захисту прав робітників-іммігрантів. Для внесення змін у Міжнародний кодекс праці конференція обрала правничу раду МОП, функціями якої було впорядкування складання порядку денного щорічної конференції й інших заходів, вибори генерального директора, затвердження бюджету. Правнича рада спрямовувала діяльність постійного секретаріату МОП у Женеві, що опрацьовував інформацію про соціально-економічну політику, видавав один раз на два місяці збірник трудового законодавства і «Щорічник трудової статистики». Після Другої світової війни і розпуску Ліги Націй МОП у 1946 р. стала першим спеціалізованим агентством ООН. МОП обрала за пріоритетний напрям установлення зв'язків між багатими і бідними країнами, що стали незалежними після війни. 1969 р. на честь 50-ї річниці МОП було присуджено Нобелівську премію Миру.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Міжнародна організація праці (International Labоur Organization) на честь 50-ї річниці МОП (засн. 11.04.1919 р.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок