Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Зарубіжна й українська культура в другій половині 60-80-х років

Зарубіжна й українська культура в другій половині 60-80-х років

Назва:
Зарубіжна й українська культура в другій половині 60-80-х років
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,05 KB
Завантажень:
18
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему:
Зарубіжна й українська культура в другій половині 60-80-х років


Період 60—80-х років — один із суперечливих в історії зарубіжної культури, адже в цей час її розви-ток відбувався у надзвичайно складних умовах подальшого поглиблення протистояння двох непримиренних між собою соціально-економічних систем, загострення їх протиборства, що створювало значні перешкоди на шляху соціально-економічного і культурного процесу.
Проте, долаючи ці та інші труднощі, широко використовуючи новітні досягнення науково-технічної революції (НТР), передові країни за-рубіжжя в зазначений період зробили вагомий внесок у створення за-гальнолюдських духовних цінностей, розвиток світової цивілізації та культури.
На другу половину 60—80-х років припадає далеко не кращий період і в розвитку української культури. Не маючи своєї державності, пере-буваючи в міцних лещатах тоталітарного режиму, їй довелося долати шалений опір комуністичної диктатури, будь-які заборони, а нерідко і репресії. Це притупляло творчий потенціал українського народу, гасило Ініціативу, змагання різних ідей і напрямів у культурі, виснажувало духов-ні сили народу, що не могло негативно не позначитися на рівні, якості і темпах розвитку культури в цілому та кожної з її складових зокрема. Однак і в цих важких умовах український народ не втратив свій духов-ний, моральний і багато у чому зберіг свій культурний потенціал, особли-во його фундаментальні засади.
Зарубіжна культура та особливості її розвитку
У другій половині 60—80-х років продовжувала розвиватися науко-во-технічна революція, яка мала дедалі більший вплив не лише на науку, техніку, виробництво, а й на всі сторони життя, матеріальної і духовної Діяльності людини. Важливою ланкою, через яку НТР впливає на всі сфери людської діяльності, виступає культура, що відбиває аксиологічний аспект будь-якої людської діяльності та її результатів. НТР має культурно-цивілізаторську функцію саме тому, що наукове знання є одним із істотних компонентів духовної культури, а його матеріалізація й новій, більш удосконаленій техніці — цінність матеріальної культури.
Завдяки досягненням науково-технічної революції народжуються нові види і жанри мистецтва, нові засоби відображення й вираження, які впли-вають на характер образного сприйняття світу. Так, нові матеріали в архітектурі, монументальному живопису, нові технічні можливості в музиці, кіно істотно змінили їх характер. Внаслідок цього культурні процеси стали більш досконалими, доступними народним масам, посилилась їх гуманістична спрямованість.
Науково-технічний прогрес значно підвищує вимоги до культури виробництва, спеціальної і загальноосвітньої підготовки людей, їх культурно-технічного рівня. Він не тільки якісно змінює працю в галузі виробництва, а й участь особистості в управлінні суспільством, вихованні, науково-технічній творчості, художній самодіяльності.
На основі широкого використання новітніх досягнень НТР знач-ного розвитку набула наука, яка дедалі більше інтегрується з ви-робництвом, перетворюючись у безпосередньо продуктивну силу. Її видатними досягненнями стали дослідження космосу, створення но-вих прогресивних технологій, синтетичних матеріалів із заздалегідь зада-ними властивостями тощо. Зарубіжні вчені чимало зробили для розвит-ку атомної електроенергетики, кібернетики, генної інженерії, таких но-вих наукових напрямів, як кваліметрія, радіоелектроніка, біохімія, матема-тична лінгвістика, космічна медицина.
Вимогам НТР підпорядковується і система освіти, з якої вихо-дять і ті, хто рухає науку, і ті, що на різних рівнях праці й управління реалізують її досягнення заради поступу цивілізації. У другій половині 60—80-х років в США, Японії та в країнах Західної Європи суттєво змінюється організація освіти в напрямі зближення її з наукою і виробництвом. Розроблено концепції безперервної освіти, що дає можливість змінювати професію і фах упродовж всього життя. Інтенсивний обмін досвідом зблизив системи вищої освіти і виробив світовий стандарт якості підготовки студентів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Зарубіжна й українська культура в другій половині 60-80-х років

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок