Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Життя і творчість Арістотеля.

Життя і творчість Арістотеля.

Назва:
Життя і творчість Арістотеля.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,59 KB
Завантажень:
515
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ПЛАН РЕФЕРАТУ:
1. Життя і творчість Арістотеля.
2. Логіка і методологія.
3. Перша філософія. Вчення про причини і початки буття і знання.
4. Фізика: світ, життя, і людина.
5. Суспільство. Етика і політика.
6. Висновок.


1.ЖИТТЯ І ТВОРЧІСТЬ
Арістотель, найбільший із старогрецьких філософів, учень і рішучий супротивник Платона, народився в 384 р. до н.е. в Стагире-місті на північно-західному побережжі Егейського моря. Його батько Никомах, що належав до роду лікарів Аськлепіадов, був придворним лікарем македонського царя Амінти III. В сімнадцятилітньому віці Арістотель приїжджає в .Афины, де стає учнем Платона. В його Академії він пробув до смерті вчителя. Прихід до керівництва школою Спевсиппа, з яким він був не в ладах, спонукав Арістотеля залишити Афіни. З 355 р. він живе спочатку в Ассосе, в Малій Азії, під заступництвом тирана міста Атарнея Гермія. Останній надав йому прекрасні умови для роботи. Арістотель одружувався тут на якійсь Піфіаде . Через три роки філософ виїжджає в Мітілену на о. Лесбос. Це відбулося незадовго до або ж відразу після смерті Гермія, зрадницький захопленого персидцями і розіпнутого.
Мабуть, в Мітілену Арістотель прибув на запрошення свого друга і вірного учня Теофраста. Ще через три роки він прийняв запрошення македонського царя Пилипа і став вихователем його сина Олександра, майбутнього великого полководця. Після того, як в битві при Херонєє Пилип II розгромив грецьке ополчення і тим поклав край грецької незалежності. Арістотель повернувся до Афін. Тут він створює свою школу, що одержала назву Лікей, на ім'я храму Аполлона Лікейського, поблизу якого вона знаходилася. При школі був сад з критими галереями для прогулянок (реripatos), і оскільки заняття проходили там, школа одержала назву «перипатетичною», а що належать до неї - «перипатетиків». Другий афінський період був часом остаточного оформлення системи переконань Арістотеля і підведення підсумків. Не менше значення мало викладання в Лікєє, що привертало численних учнів.
Твори Арістотеля, що збереглися, відносяться в основному до ликейскому періоду, проте в них збережені ідеї і прямі уривки з більш ранніх творів, що свідчить про відому цілісність його переконань після виходу з Академії. Збереглося також немало фрагментів, що відносяться до першого, платонічного, періоду його розвитку. Питання про хронологічну послідовність творів Арістотеля надзвичайно важке, оскільки вони несуть відбиток різночасності. Проте безперечно, що більш ранні твори пронизані платонізмом. Так, фрагментарно діалог «Евдем», що зберігся, або «Про душу», містить докази безсмертя душі, схожі з аргументами платонівського «Федона». Слідуючи Платону ж, він «проголошує душу формою (eidos), і тому хвалить тут тих, хто розглядає її як місцезнаходження ідей». Знову-таки відповідно до Платона пише він, що «життя без тіла представляється для душі природним поляганням [тоді як зв'язок з тілом - хворобою».
Інший великий твір, що дійшов до нас в значному числі фрагментів - «Протрептік» («Умовляння» - згодом поширений жанр філософських творів, що запрошують до вивчення філософії і спонукаючих до споглядального життя; значна частина твору Арістотеля міститься в «Протрептіке» неоплатоника Ямвліха). Розділяючи ще платонівську теорію ідей, Стагиріт апелює до «споглядального життя», а вищим благом проголошує «мислення» . Причому слово це він вживає в його платонівському значенні проникнення філософського розуму у вищу реальність - світ ідей. Згодом цей термін став означати у нього просто життєву мудрість.
Лише в творі «Про філософію», деякими дослідниками відношуваному до другого періоду творчості мислителя, Виявляються істотні відхилення від платонізму. Так, він критикує теорію ідей, зводячи, подібно Спевсиппу, ідеї до математичних єств - чисел. «Якщо тому ідеї означають якесь інше число, ніж математичні, - пише він, то це зовсім недоступне нашому розумінню. Бо як простій людині зрозуміти [якесь] інше число?» Разом з тим, Арістотель спростовує і переконання піфагорійців і Платона, затверджуючи, що з безтілесних крапок не можуть утворитися ні лінії, ні тим більше тіла.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Життя і творчість Арістотеля.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок