Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> ЕМІЛЬ ФІШЕР: ЖИТТЯ ТА НАУКОВІ ДОСЯГНЕННЯ

ЕМІЛЬ ФІШЕР: ЖИТТЯ ТА НАУКОВІ ДОСЯГНЕННЯ

Назва:
ЕМІЛЬ ФІШЕР: ЖИТТЯ ТА НАУКОВІ ДОСЯГНЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,21 KB
Завантажень:
175
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
ЕМІЛЬ ФІШЕР:
ЖИТТЯ ТА НАУКОВІ ДОСЯГНЕННЯ
Еміль Фішер
Хімік-органік, засновник наукової школи хіміків. Створив (1861) і обгрунтував теорію хімічної будови, відповідно до, якої властивості речовин визначається типом зв'язків атомів у молекулах і їхньому взаємному впливі.
Німецький хімік-органік Еміль Герман Фішер народився року в Ойскирхені, маленькому містечку поблизу Кельна, у сім'ї Лоренца Фішера комерсанта, що процвітає і Юлії Фішер (у дівоцтві Пенсген). До надходження в державну школу Вецлара і гімназію Бона він протягом трьох років займався з приватним викладачем. Навесні 1869 року він на відмінно закінчив бонську гімназію.
Хоча Еміль сподівався на академічну кар'єру, він погодився протягом двох років працювати в батьківській фірмі, але проявив до справи так мало інтересу, що навесні 1871 року батько направив його в Бонський університет. Тут він відвідував лекції відомого хіміка Фрідріха Августа Кекуле, фізика Августа Кундта і мінералога Пауля Грота. У значній мірі під впливом Кекуле, що приділяв мало уваги лабораторним заняттям, інтерес до хімії у Фішера став слабшати, і він потягнувся до фізики.
У 1872 році за порадою свого кузена, хіміка Отто Фішера, він перейшов у Страсбургский університет. У Страсбурзі під впливом одного з професорів, молодого хіміка-органіка Адольфа фон Байера, у Фішера знову виник інтерес до хімії. Незабаром Фішер занурився в хімічні дослідження і був замічений після відкриття фенілгідразину (маслянистої рідини, використовуваної для визначення декстрози), речовини, що була використано ним пізніше для класифікації і синтезу цукрів. Після одержання докторського ступеня в 1874 році він обійняв посаду викладача в Страсбургекому університеті.
Коли в наступному році Байер одержав пост у Мюнхенском університеті, Фішер дав згоду стати його асистентом. Фінансово незалежний і звільнений від адміністративних і педагогічних обов'язків, Фішер зумів сконцентрувати усю свою увагу на лабораторних дослідженнях. У співробітництві зі своїм кузеном Отто він застосував фенілгідразин для вивчення речовин, використовуваних у виробництві органічних барвників, одержуваних із вугілля. До проведення досліджень Фішера хімічна структура цих речовин визначена не була.
У 1878 році Емілю Фішеру було присвоєно звання доцента. На наступний рік професор Фольгард, що завідував аналітичним відділенням, одержав запрошення працювати в університеті міста Ерлангена. Його місце, за пропозицією професора Байера, зайняв Еміль Фішер. Друзі і рідні зустріли цю новину з захватом. Батько надіслав Емілю довгий вітальний лист, у якому повідомляв, що вони з матір'ю відсвяткували успіх єдиного сина і розпили пляшку шампанського.
Фішер, будучи хіміком-органіком, зацікавився біологічними і біохімічними процесами, що протікають в організмах тварин.
- Організм тварин - могутня лабораторія, - говорив учений. - Там відбувається синтез неймовірної множини речовин! Розпадаються вуглеводи, жири, білки, щоб дати енергію і будівельний матеріал для інших речовин. Людство давно прагне розкрити сутність цих процесів, але ми поки усі ще далекі від істини. Існує два шляхи розкриття цих таємниць: або вивчати утворені організмом у результаті життєдіяльності продукти розпаду, або намагатися синтезувати речовини, що робить жива клітина.
У здійсненні цієї задачі хімія домоглася чималих успіхів, і усе ж множина проблем продовжувала залишатися невирішеною. Однією з них - і, мабуть, найважливішою - була проблема вивчення білкових речовин і білкового обміну. У організмі людини і теплокровних тварин білкові речовини розпадаються, і кінцевим продуктом розпаду є сечовина. Однак у тварин і птахів із "холодної" кров'ю білковий обмін приводить до утворення сечової кислоти. Ні сама кислота, ні її похідні дотепер не були вивчені, і Еміль Фішер початків дослідження цієї групи сполук.
Щоб установити їхню точну структуру, потрібно було вивчити всі можливі варіанти одержання однієї сполуки з іншої, синтезувати самі різноманітні похідні цих речовин і виділити їх із природних продуктів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: ЕМІЛЬ ФІШЕР: ЖИТТЯ ТА НАУКОВІ ДОСЯГНЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок