Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Бернард Кац (Katz) за відкриття в області вивчення медіаторів нервових волокон і механізмів їхнього збереження, виділення й інактивації роки життя: 1911 - 2003 рр.

Нобелівський лауреат Бернард Кац (Katz) за відкриття в області вивчення медіаторів нервових волокон і механізмів їхнього збереження, виділення й інактивації роки життя: 1911 - 2003 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Бернард Кац (Katz) за відкриття в області вивчення медіаторів нервових волокон і механізмів їхнього збереження, виділення й інактивації роки життя: 1911 - 2003 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,54 KB
Завантажень:
82
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Бернард Кац (Katz)


за відкриття в області вивчення медіаторів нервових волокон і механізмів їхнього збереження, виділення й інактивації
роки життя: 1911 - 2003 рр.
Англійський біофізик Б.Кац народився 26 березня 1911 р. в Лейпцигу. Він був єдиною дитиною в родині Євгенії Кац (Рабинович) й Макса Каца. 1929 р. після закінчення гімназії Кац вступає до Лейпцизького університету на медичний факультет. Його цікавили функції й електричні властивості нервових кліток. 1933 р., за рік до одержання диплома, Кацу була вручена премія Зигфріда Гартена за фізіологічні дослідження. Після приходу до влади в Німеччині Гітлера Кацу (єврею) було небезпечно там залишатися, і він переїжджає до Англії, де продовжує дослідження з нейрофізіології в Лондонському університеті під керівництвом Арчибалда В.Хілла й 1938 р. здобуває докторський ступінь. 1941 р. Кац переїжджає до Австралії, де одержує громадянство Британської співдружності й роботу в госпіталі Сіднея. Однак, уже через рік, коли Австралії почало загрожувати вторгнення японських військ, Кац записується до Королівських військово-повітряних сил Австралії, де служить до кінця війни офіцером радіолокації Тихоокеанського регіону. 1945 р. Кац одружився з Маргарет Бенлі, у них народилося двоє дітей. Після повернення до Лондону 1946 р. Кац знову працює в лабораторії Хілла в Університетському коледжі, займаючись дослідженнями властивостей імпульсів в окремих нервових клітинах. Ним було встановлено, що цей процес підпорядкований суто біофізичним закономірностям. 1950 р. Кац разом з колегою Полем Феттом застосував нові методики для реєстрації електричних імпульсів в окремих нейронах. Було встановлено, що «звичайний потенціал кінцевої пластинки утворюється в результаті статичного підсумовування окремих квантів, аналогічних слабким потенціалам, що виникають спонтанно». 1952 р. Кац обіймає посаду професора біофізики й завідує кафедрою біофізики. 1969 р. Кацу був дарований дворянський титул. Він є членом багатьох академій, має багато нагород. 1970 р. Кац був нагороджений Нобелівською премією «за відкриття в області вивчення медіаторів нервових волокон і механізмів їхнього збереження, виділення й інактивації».


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Бернард Кац (Katz) за відкриття в області вивчення медіаторів нервових волокон і механізмів їхнього збереження, виділення й інактивації роки життя: 1911 - 2003 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок