Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Джефрі Уїлкінсон (Wilkinson) за новаторську, проведену незалежно один від одного, роботу в галузі хімії металоорганічних (сендвічних) сполук роки життя: 1921 - 1996 рр.

Нобелівський лауреат Джефрі Уїлкінсон (Wilkinson) за новаторську, проведену незалежно один від одного, роботу в галузі хімії металоорганічних (сендвічних) сполук роки життя: 1921 - 1996 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Джефрі Уїлкінсон (Wilkinson) за новаторську, проведену незалежно один від одного, роботу в галузі хімії металоорганічних (сендвічних) сполук роки життя: 1921 - 1996 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,63 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Джефрі Уїлкінсон (Wilkinson)


за новаторську, проведену незалежно один від одного, роботу в галузі хімії металоорганічних (сендвічних) сполук
роки життя: 1921 - 1996 рр.
Англійський хімік Дж.Уїлкінсон народився 14 липня 1921 р. у Спрінгсайді, неподалік від Манчестера, в родині декоратора. У Джефрі рано виявляється інтерес до хімії, зокрема завдяки частим візитам до свого родича, який працював у власній невеличкій хімічній компанії. Уїлкінсон навчався в початковій школі, розташованій поруч із його будинком, а 1932 р. виграв надану графством стипендію для навчання в одній з приватних середніх шкіл, де виділявся своїми успіхами в галузі хімії. 1939 р. він закінчив цю школу й одержав Королівську стипендію для навчання в Імперському коледжі науки і техніки Лондонського університету. По закінченні Імперського коледжу Уїлкінсон залишився там для проведення досліджень за військовими замовленнями. Згодом, одержавши запрошення Державної науково-дослідницької ради, він переїздить до Канади і працює там молодшим науковим співробітником над Проектом зі створення атомної бомби. Тут він залишався до 1946 р., коли, здобувши в Імперському коледжі науки і техніки докторську стипендію, став хіміком-ядерником у радіаційній лабораторії Лоуренса при Каліфорнійському університеті в Берклі. Потім він перейшов до Массачусетського технологічного інституту в Кембриджі, де вивчав метали перехідного ряду (елементи, в атомах яких внутрішня електронна орбіта є заповненою не до кінця, у зв’язку з чим вони мають властивості як металів, так і неметалів). Найзначніша зі здійснених ученим робіт була розпочата в Гарварді, коли він зосередив свою увагу на проблемі, пов'язаній зі сфероценом, – незвичною сполукою 1951р. Незабаром Уїлкінсон одержав «сендвічну» сполуку, що характеризується прямими хімічними зв'язками між ренієм і воднем. На той час це викликало значну зацікавленість серед хіміків. У грудні 1955 р. Уїлкінсон приїхав до Лондона і став професором неорганічної хімії в Імперському коледжі науки і техніки Лондонського університету. Тут учений продовжував вивчення перехідних металів, зосередивши увагу на таких, як рутеній, родій і реній. 1973 р. Уїлкінсону разом із Е.Фішером було присуджено Нобелівську премію з хімії «за новаторську, проведену незалежно один від одного, роботу в галузі хімії металоорганічних (сендвічних) сполук». Учений помер 1996 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Джефрі Уїлкінсон (Wilkinson) за новаторську, проведену незалежно один від одного, роботу в галузі хімії металоорганічних (сендвічних) сполук роки життя: 1921 - 1996 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок