Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Іван Петрович Павлов (Pavlov) за роботу з фізіології травлення, завдяки чому сформовано основи життєво важливих аспектів цього питання роки життя: 1849 - 1936 рр.

Нобелівський лауреат Іван Петрович Павлов (Pavlov) за роботу з фізіології травлення, завдяки чому сформовано основи життєво важливих аспектів цього питання роки життя: 1849 - 1936 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Іван Петрович Павлов (Pavlov) за роботу з фізіології травлення, завдяки чому сформовано основи життєво важливих аспектів цього питання роки життя: 1849 - 1936 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,88 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Іван Петрович Павлов (Pavlov)


за роботу з фізіології травлення, завдяки чому сформовано основи життєво важливих аспектів цього питання
роки життя: 1849 - 1936 рр.
І.П.Павлов народився 26 вересня 1849 р. в Рязані в родині священика. Від батька успадкував заповзятість щодо досягнення цілі і прагнення до самовдосконалення. 1860 р. вступає до Рязанського духовного училища, де з захопленням вивчає природничі науки. Вивчення теорії Ч.Дарвіна сприяло захопленню І.Павлова фізіологією і бажанню зайнятися наукою, особливо біологією. 1870 р. І.Павлов вступив до Петербурзького університету на природниче відділення, пройшов навчання в лабораторії І.Ціона, почав своє перше наукове дослідження – вивчення секреторної інервації підшлункової залози. Після захисту кандидатської дисертації з природничих наук 1875 р., вступив на третій курс Медико-хірургічної академії в Петербурзі (пізніше – Військово-медична академія), але з ряду причин змушений був перейти асистентом Ветеринарного інституту, де протягом двох років продовжував вивчення травлення і кровообігу. 1877 р. переїхав до Бреслау (нині – Вроцлав у Польщі) працював з Р.Гейденгайном – спеціалістом з травлення. На запрошення С.Боткіна почав працювати в його лабораторії, фактично керуючи усіма фармакологічними і фізіологічними дослідженнями. У 1883 р. Павлов захистив дисертацію і одержав ступень доктора медицини та прийняв рішення про завершення роботи в Лейпцизі з Гейденом і К.Людвігом – видатними фізіологами того часу. 1879 р. він почав дослідження з фізіології травлення, що продовжувалися понад 20 років. До 1890 р. праці Павлова одержали визнання з боку наукового світу. З 1891 р. він завідував фізіологічним відділом Інституту експериментальної медицини, одночасно залишаючись керівником фізіологічних досліджень у Військово-медичній академії, де працював від 1895 до 1925 р. У своїх дослідженнях Павлов вважав, що комплексна система (кровообігу або травлення) потребує почергового дослідження кожної з своїх складових. Він довів, що кожний відділ травного каналу збагачує організм речовинами, що розщеплюють їжу. Після виділення декількох травних ферментів Павлов починав вивчення їхньої регуляції і взаємодії. 1904 р. І.Павлова було нагороджено Нобелівською премією з фізіології і медицини «за роботу з фізіології травлення, завдяки чому сформовано основи життєво важливих аспектів цього питання». Дослідження Павлова з фізіології вищої нервової діяльності відіграли значну роль у розвитку фізіології, медицини, психології і педагогіки. 1915 р. І.Павлов був нагороджений французьким орденом Почесного легіону, того ж року – медаллю Коплі Лондонського королівського товариства. Павлов був членом АН СРСР (членом Петербурзької АН із 1907 р.), іноземним членом Лондонського королівського товариства і почесним членом Лондонського фізіологічного товариства. Помер у Ленінграді 27 лютого 1936 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Іван Петрович Павлов (Pavlov) за роботу з фізіології травлення, завдяки чому сформовано основи життєво важливих аспектів цього питання роки життя: 1849 - 1936 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок