Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Вільям-Генрі Брегг (Bragg) За великий внесок у вивчення структури кристалів за допомогою рентгенівських променів роки життя: 1862 - 1942 рр.

Нобелівський лауреат Вільям-Генрі Брегг (Bragg) За великий внесок у вивчення структури кристалів за допомогою рентгенівських променів роки життя: 1862 - 1942 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Вільям-Генрі Брегг (Bragg) За великий внесок у вивчення структури кристалів за допомогою рентгенівських променів роки життя: 1862 - 1942 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,66 KB
Завантажень:
15
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Вільям-Генрі Брегг (Bragg)


За великий внесок у вивчення структури кристалів за допомогою рентгенівських променів
роки життя: 1862 - 1942 рр.
Англійський фізик В.Брегг народився 2 червня 1862 р. на фермі поблизу Уїгтона (Камберленд) у родині офіцера торгового флоту. Його мати, дочка вікарія, померла, коли хлопчикові було лише 7 років. Відтоді він виховувався у свого дядька, який і забезпечив йому освіту. Хлопчик відмінно здавав всі предмети у середній школі. 1881 р. він вступив до Трініті-коледжу в Кембриджі, де виявив чудові знання з математики. На останньому курсі він слухав лекції з фізики Дж. Томсона, який сприяв його навчанню в Аделаїдського університеті в Австралії. Тут його було призначено на посаду професора математики і фізики. 1885 р. Брегг прибув до Аделаїди, де поринув у викладацьку діяльність, працюючи в Австралійській асоціації сприяння розвитку науки. У 42 роки він глибоко зацікавився роботами з радіоактивності і провів своє перше самостійне дослідження. Його роботи присвячені дослідженням рентгенівських променів, проникності й іонізувальній здатності швидких заряджених часточок, рентгеноструктурному аналізові, рентгенівській спектроскопії. Старший син Брегга закінчив Кембриджський університет і розпочав дослідження дифракції рентгенівських променів під керівництвом Дж. Томсона, а пізніше почав спільні дослідження зі своїм батьком, причому, працював над теоретичними аспектами дифракції рентгенівських променів. Використовуючи явище дифракції рентгенівських променів на кристалах, Брегг спільно зі своїм сином, вперше здійснив (1912) дослідження кристалічних структур, експериментально довів періодичність атомної структури кристалів, розробив метод рентгенографічного аналізу кристалічних структур (метод обертового кристала) для дослідження рентгенівських спектрів, сконструював (1913) рентгенівський спектрометр. Експерименти Брегга з вивчення структур кристалів започаткували рентгеноструктурний аналіз і рентгенівську спектроскопію. За великий внесок у вивчення структури кристалів за допомогою рентгенівських променів Брегг спільно з сином одержав 1915 р. Нобелівську премію з фізики. Крім Нобелівської премії, Брегг одержав багато нагород, у тому числі – медаль Румфорда (1916) і медаль Коплі (1930) Королівського товариства. Він одержав дворянське звання й орден «За заслуги». З 1935 р. був Президентом Королівського товариства, а також членом відомих наукових академій інших країн. У нього було 16 почесних докторських ступенів британських й іноземних університетів. Вільям Генрі Брегг помер 12 березня 1942 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: Нобелівський лауреат Вільям-Генрі Брегг (Bragg) За великий внесок у вивчення структури кристалів за допомогою рентгенівських променів роки життя: 1862 - 1942 рр.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок