Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> СТРОНІН Олександр Іванович Український історик-соціолог, громадський діяч

СТРОНІН Олександр Іванович Український історик-соціолог, громадський діяч

Назва:
СТРОНІН Олександр Іванович Український історик-соціолог, громадський діяч
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,57 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
СТРОНІН Олександр Іванович
Український історик-соціолог, громадський діяч
Народився 4 березня 1826 (1827) р. в слободі Ракитина (нині селище Ракитне Бєлгородської області) в родині кріпака князів Юсупових. У 1848 р. закінчив історико-філологічний факультет Київського університету.
Працював викладачем гімназії в Полтаві, Кам’янці-Подільському, Новгороді-Сіверському, Ніжині. Був учителем М. Драгоманова. Брав участь у створенні Полтавської жіночої гімназії, організації недільних шкіл. Був членом полтавської Громади.
У 1862 р. О. Строніна було заарештовано за «поширення малоросійської пропаганди». Після ув’язнення у Петропавловській фортеці його заслали в 1863 р. в м. Шенкурськ Архангельської губернії. Там написав своє перше соціологічне дослідження «Історія і метод». З 1869 р. після повернення із заслання перебував на державній службі в Петербурзі. Видав працю «Політика як наука» (1827).
Своєю громадською діяльністю О. Стронін здобув авторитет і шану співвітчизників. Його обирали головою з’їзду мирових суддів Люблінської губернії, мировим суддею у Вітебській губернії. Був юрисконсультом Міністерства шляхів сполучення.
Відомі праці вченого: «Історія та народ» (1869), «Політика як наука» (1872), «Історія громадськості» (1885). Був прихильником механічної теорії суспільства, тобто переносив закони математичних і природничих наук на історію суспільства.
Вважав, що побудова має бути суто пірамідальною, а це неможливо без міцного, непорушного фундаменту. Докладно розглядав вертикальну будову суспільства і дійшов висновку, що горизонтальна структура повинна мати форму кола. Переміщення центру ваги на периферію загрожує порушенням рівноваги. За цією теорією одна й та сама особа одночасно може належати до складу кількох суспільних союзів. Ці поєднання схожі на концентричні кола — сім’я, спільнота, держава. Тому географічний чинник у висновках О. Строніна про механізм його соціологічної теорії має гармонійно поєднуватися з історичним.
Учений написав також (під псевдонімом Іванов) книжку для народного читання «Природа та люди. Розповіді про землю і про небо».
Помер 10 лютого 1889 р, в Ялті.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: СТРОНІН Олександр Іванович Український історик-соціолог, громадський діяч

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок