Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Ервін Нейєр (Neher) за відкриття, які стосуються функцій окремих іонних канальців у клітинах рік народження: 1944 р.

Нобелівський лауреат Ервін Нейєр (Neher) за відкриття, які стосуються функцій окремих іонних канальців у клітинах рік народження: 1944 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Ервін Нейєр (Neher) за відкриття, які стосуються функцій окремих іонних канальців у клітинах рік народження: 1944 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,53 KB
Завантажень:
444
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Ервін Нейєр (Neher)


за відкриття, які стосуються функцій окремих іонних канальців у клітинах
рік народження: 1944 р.
Німецький біофізик та електрофізіолог Е.Нейєр народився 20 березня 1944 р. у Ландсберзі в родині службовця молокопереробної компанії. Ще навчаючись у школі, Е.Нейєр виявив інтерес до кібернетики та біофізики. 1963 р. Е.Нейєр вивчає фізику в Технічному університеті в Мюнхені. 1966 р. він отримує стипендію Фулбрайта та спеціалізується з фізики у Вісконсінському університеті в Медісоні (США). 1967 р. Е.Нейєр повертається до Німеччини і захищає докторську дисертацію з біофізичних проблем нервового збудження в Інституті Макса Планка в Мюнхені. Там Е.Нейєр знайомиться з Бертом Закманом. З 1973 р. Е.Нейєр працює разом з Б.Закманом в Інституті Макса Планка з біофізичної хімії у Геттінгені. Обидва учені досліджують механізм передавання нервового збудження у нервово-м’язовому синапсі (місце контакту нервової і м’язової клітин). Цей процес пов’язаний зі змінами мембранового потенціалу клітин, які відбуваються завдяки транспортуванню іонів (переважно, – натрієвих) через клітинну мембрану. Вважалося, що іони проходять спеціальними іонними канальцями. Б.Закман та Е.Нейєр розробили унікальну техніку, що дала можливість виміряти електричний потенціал окремого іонного канальця й у такий спосіб довести їх існування. У результаті цих досліджень було підтверджено, що медіатори пов’язані зі специфічними рецепторами клітинної мембрани – білковими молекулами, які утворюють стінки іонних канальців. Молекули змінюють свою просторову конфігурацію, канальці відкриваються і пропускають іонний потік, який формує так званий аксоновий потенціал (у нервовій клітині – нервовий імпульс). 1976 р. Е.Нейєр та Б.Закман публікують свої експериментальні дані – перші записи електричних потенціалів окремих канальців. Того ж року Е.Нейєр спеціалізується в Єльському університеті в Нью-Хейвоні (штат Коннектікут). 1978 р. він відкриває власну лабораторію в інституті, але продовжує співпрацювати з Б.Закманом. 1991 р. Е.Нейєру спільно з Б.Закманом було присуджено Нобелівську премію з фізіології і медицини “за відкриття, які стосуються функцій окремих іонних канальців у клітинах”.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Ервін Нейєр (Neher) за відкриття, які стосуються функцій окремих іонних канальців у клітинах рік народження: 1944 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок