Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Провідні ідеї творчої спадщини Лева Ясінчука

Провідні ідеї творчої спадщини Лева Ясінчука

Назва:
Провідні ідеї творчої спадщини Лева Ясінчука
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,56 KB
Завантажень:
164
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Розділ 2 Провідні ідеї творчої спадщини Лева Ясінчука
2.1. Питання суспільного дошкільного виховання у працях педагога
У багатогранний педагогічно-просвітницький діяльності та у творчому доробку Л.Ясінчука важливе місце посідають проблеми виховання дітей дошкільного віку.
Дані дослідження підтверджують, що він був обізнаний із поглядами на цю ланку виховання визначних представників західноєвропейської та української педагогічної думки, організаторів перших рідномовних дошкільних інституцій на східно- та західноукраїнських землях. Услід за галицькою письменницею і громадською діячкою Н.Кобринською, яка першою в Галичині порушила питання українських закладів дошкільного виховання (1891), та К.Малицькою, котра вже на початку XXст. В найзагальніших рисах окреслила історію виникнення та утвердження ідеї суспільного дошкільного виховання [ ], Л.Ясінчук актуалізував цю проблему в галицькому суспільстві в 1920-х – 1930-х рр.
Насамперед його цікавили витоки ідеї суспільного виховання маленьких дітей “у світі й у нас” [ ,7]. Зокрема, педагог інформував освічених галичан про внесок у розвиток опіки над цією категорією дітей швейцарського педагога Й.Г.Песталоцці, розкривав сутність першого дитячого садка, заснованого 1836р. німецьким педагогом Ф.Фребелем; аналізував внесок у теорію та методику суспільного дошкільного виховання бельгійського вченого О.Декролі *** й італійського – М.Монтессорі; простежував перші спроби заснування дошкільних інституцій у Наддніпрянській Україні сестрами Ліндфорс (Софією Русовою та її сестрою Марією) та наслідки українізації дитячих садків у межах Української Народної Республіки; з’ясовував теоретичні основи та практику організації закладів дошкільного виховання, заснованих першим на західноукраїнських землях дошкільним товариством “Українська захоронка” у Львові(1900) та окремими галицькими громадськими діячами (І.Блажкевич, Н.Селезінка)
[ , 7-8]. На основі зазначеного Л.Ясінчук дійшов висновку про те, що через соціально-політичні обставини “бездержавного” функціонування, українська громадськість витворила “власну садкову систему”, тобто самобутню систему суспільного дошкільного виховання, відмінну від тогочасної західноєвропейської [ ,9].
Розкриттю її специфіки й особливостей становлення, змісту роботи українських дошкільних закладів, підготовки кадрів для їх потреб він присвятив низку окремих праць чи розділів у книгах, науково-популярних статей, заміток, у яких відтворив власне бачення проблем суспільного виховання дітей дошкільного віку.
Важливим поштовхом до зосередження уваги педагога і громадського діяча на питаннях суспільного дошкільного виховання маленьких українців стала освітня політика відродженої польської держави у Галичині в 1920-х – 1930-х рр. Бажаючи денаціоналізувати український народ, офіційна влада вживала заходів не лише для ополячення українських шкіл, а й до розширення мережі польських дошкільних закладів на українських теренах. При цьому всі типи існуючих у Польщі закладів початкового виховання й підготовки маленьких дітей до школи були включені в загальну систему освіти та підпорядковані державним (тобто польським) органом шкільництва на місцях. За даними досліджень З.Нагачевської, у їх віданні вже в 1920/1921 н.р. перебувало 236 дошкільних закладів східної (української) частини Галичини [ ].
Прагнучи протистояти ополяченню українських дітей, Українське педагогічне товариство в 1923/1924 н.р. “перейняло” педагогічну опіку над діючими в краї постійними захоронками, заснованими й утримуваними небагаточисельним товариством “Українська захоронка”. Крім того, УПТ взяло на себе оплату вчителів-вихователів цих дошкільних інституцій [ ,187].
Закономірно, що Л.Ясінчук, працюючи в головній управі Українського педагогічного товариства, не міг не проникнутися турботою про цю ділянку роботи галицької громадськості.
Проте найбільшу увагу педагога привернули питання, пов’язані з відкриттям та забезпеченням діяльності дитячих садків – закладів сезонного характеру, які з другої половини 1920-х рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Провідні ідеї творчої спадщини Лева Ясінчука

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок