Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Ріхард Адольф Зігмонді (Zsigmondy) За встановлення гетерогенної природи колоїдних розчинів і за розроблені в цьому зв’язку методи, що мають фундаментальне значення для сучасної колоїдної хімії роки життя: 1865 - 1929 рр.

Нобелівський лауреат Ріхард Адольф Зігмонді (Zsigmondy) За встановлення гетерогенної природи колоїдних розчинів і за розроблені в цьому зв’язку методи, що мають фундаментальне значення для сучасної колоїдної хімії роки життя: 1865 - 1929 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Ріхард Адольф Зігмонді (Zsigmondy) За встановлення гетерогенної природи колоїдних розчинів і за розроблені в цьому зв’язку методи, що мають фундаментальне значення для сучасної колоїдної хімії роки життя: 1865 - 1929 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,56 KB
Завантажень:
6
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Ріхард Адольф Зігмонді (Zsigmondy)


За встановлення гетерогенної природи колоїдних розчинів і за розроблені в цьому зв’язку методи, що мають фундаментальне значення для сучасної
колоїдної хімії
роки життя: 1865 - 1929 рр.
Німецький хімік Ріхард Адольф Зігмонді (Жигмонді) народився 1 квітня 1865 р. в Австрії у родині лікаря. Вивчав хімію у Віденському університеті й Технічному університеті у Відні, а 1887 р. вступив до Мюнхенського університету. 1890 р. здобув ступінь доктора з органічної хімії й почав працювати асистентом Мюнхенського університету. 1893 р. читає лекції з хімічної технології в Технічному університеті в Граце й займається колоїдною хімією. Працюючи інженером-хіміком у Йені в «Шотт гласс мануфактуринг компані», розробив технологію йенського «молочного» скла. 1907 р. став професором Геттінгенського університету, а пізніше - директором Університетського Інституту неорганічної хімії. Зігмонді розробив цілий ряд змішаних технологій з метою встановлення природи колоїдних систем. Він додавав у рідке середовище реагенти, прагнув домогтися коагуляції колоїдів і в такий спосіб дізнатися про цей перехідний стан. Головна його мета полягала в тому, щоб побачити самі частки, і він 1903 р. разом з фізиком Зідентопфом, що працював на цейсівських оптичних заводах, конструює ультрамікроскоп, у якому застосовується перпендикулярне освітлення. Подальше удосконалення привело до створення імерсійного ультрамікроскопа, в якому було видно частки розміром у 4 мілімікрона. З його допомогою Зігмонді вивчав поведінку барвників скла й установив, що зміна кольору пояснюється коагуляцією колоїдних часток. За допомогою фізика-теоретика М.Смолуховського Зігмонді розрахував, на якій відстані один від одного в колоїдному розчині повинні знаходитися частки золота, щоб відбувалася агрегація. «За встановлення гетерогенної природи колоїдних розчинів і за розроблені в цьому зв’язку методи, що мають фундаментальне значення для сучасної колоїдної хімії» у 1925 р. Зігмонді було присуджено Нобелівську премію з хімії. Надалі, продовжуючи роботу в Геттінгенському університеті, Зігмонді керував проведенням досліджень за допомогою ультрафільтрів. Ця технологія виправдала себе при вивченні багатьох речовин, включаючи гельні структури. Вийшов у відставку 1919 р. Помер у Геттінгені 23 вересня 1929 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Ріхард Адольф Зігмонді (Zsigmondy) За встановлення гетерогенної природи колоїдних розчинів і за розроблені в цьому зв’язку методи, що мають фундаментальне значення для сучасної колоїдної хімії роки життя: 1865 - 1929 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок