Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Ілля Пригожин (Ilya Prigogine) за роботи з термодинаміки незвротніх процесів, особливо за теорію дисипаційних структур, за їх використання в хімії та біології роки життя: 1917 - 2003 рр.

Нобелівський лауреат Ілля Пригожин (Ilya Prigogine) за роботи з термодинаміки незвротніх процесів, особливо за теорію дисипаційних структур, за їх використання в хімії та біології роки життя: 1917 - 2003 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Ілля Пригожин (Ilya Prigogine) за роботи з термодинаміки незвротніх процесів, особливо за теорію дисипаційних структур, за їх використання в хімії та біології роки життя: 1917 - 2003 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,65 KB
Завантажень:
273
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Ілля Пригожин (Ilya Prigogine)


за роботи з термодинаміки незвротніх процесів, особливо за теорію дисипаційних структур, за їх використання в хімії та біології
роки життя: 1917 - 2003 рр.
Бельгійський хімік Ілля Пригожин народився 25 січня 1917 р. в Москві в сім’ї інженера-хіміка. 1921 р. родина емігрувала з Росії до Литви, потім - до Німеччини, а в 1929 р. оселилася в Бельгії. Здобувши середню освіту в школах Берліна й Брюсселя, Пригожин вивчає хімію у Вільному університеті Брюсселя, цікавиться термодинамікою. За дослідження значення часу й перетворень у термодинамічних системах Пригожин у 1945 р. був удостоєний ступеня доктора. 1947 р. його призначено професором фізичної хімії Вільного університету, а 1962 - директором Солвеївського міжнародного інституту фізики й хімії в Брюсселі. Пригожин займався дослідженнями фізичної хімії, нерівноважної термодинаміки, сформулював теорію дисипаційних структур, які подав у вигляді математичної моделі з залежними від часу нелінійними функціями, значно вдосконалив феноменологічну теорію нелінійних незворотніх процесів і термодинаміку нелінійних незворотніх процесів, увів у науковий обіг поняття ентропії й потоку ентропії, сформулював друге начало термодинаміки й запропонував принцип локальної рівноваги. Виконав перші роботи зі статистичної термодинаміки незворотніх процесів. У 60-ті й 70-ті рр. Пригожин розвинув створену ним теорію дисипаційних структур. Учений вважав, що його теорії та математичні моделі систем, що залежать від часу, можуть бути застосовані до еволюційних і соціальних схем, характеристик транспорту й політики щодо використання природних ресурсів, а також до таких галузей, як метеорологія й астрономія. У 1967 р. Пригожина було призначено на посаду директора Центру статистичної механіки й термодинаміки , який він заснував при Техаському університеті в Остіні. 1977 р. Пригожин був удостоєний Нобелівської премії з хімії «за роботи з термодинаміки незвротніх процесів, особливо за теорію дисипаційних структур, за їх використання в хімії та біології». Пригожин одружився з Мариною Прокопович. Подружжя має двох синів. Діапазон інтересів ученого дуже широкий: він захоплюється літературою й археологією, грає на фортепіано, любить слухати музику. Пригожин має нагороди, зокрема золоту медаль Сванте Арреніуса Шведської академії наук (1969), медаль Баурка Британського хімічного товариства (1972) та ін. Він є членом багатьох академій наук і наукових товариств, йому присвоєно почесні ступені кількох університетів різних країн


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Ілля Пригожин (Ilya Prigogine) за роботи з термодинаміки незвротніх процесів, особливо за теорію дисипаційних структур, за їх використання в хімії та біології роки життя: 1917 - 2003 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок