Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Життєвий і творчий шлях Т. Г. Шевченка

Життєвий і творчий шлях Т. Г. Шевченка

Назва:
Життєвий і творчий шлях Т. Г. Шевченка
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,03 KB
Завантажень:
653
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
на тему:
«Життєвий і творчий шлях Т. Г. Шевченка»


План
«Щоб слово пламенем взялось…» Вступ
«Мені аж страшно, як згадаю оту хатину край села…» Дитинство поета
«Той, що дивиться на людей душею…» Юність поета. Перебування в Петербурзі. Початок літературної творчості
«Кругом неправда і неволя…» Другий період творчості поета. Останні роки життя
«Іду до нього до живого…» Висновок
Список використаної літератури


Тарас
Григорович
ШЕВЧЕНКО
(1814-1861)
Все він пережив: тюрму петербургську,
Справки, доноси, жандармів люб’язності,
Все – і роздолий степ Оренбурзький
І його кріпацтво…
Н. А. Некрасов
«Щоб слово пламенем взялось…» Вступ
Життєрадісно сплелися на нашому прапорі кольори синього неба і золотої пшениці. Ллється, як річка, українська мова – і вона для нас наймиліша, бо – рідна. Але не завжди українці мали право на незалежність та власну мову. У кожного народу є герой, здатний у найскрутніші часи очолити боротьбу проти ворога й готовий віддати життя а Батьківщину. В той же час кожен народ має великого Сина, який зміг зробити те, в чому зброя безсила: об’єднати різні покоління однієї нації, закарбувавши традиції, історію, мову й культуру в найнадійнішому й незнищенному скарбові людства – у Слові усному і книжковому. В Англії – це Шекспір, у Польщі – Міцкевич, у Росії – Пушкін. А у нас – Тарас Шевченко, Кобзар, що досі зі свого постаменту на Канівській кручі понад Дніпром пильно дивиться на свою Україну.
Шлях до своєї незалежності українці завжди прокладали через ті духовні орієнтири, які намітив Шевченко. Недаремно Бог наділив його таким талантом і послав землі нашій. І до сьогодні вчить поет найголовнішому: любові до Свободи і твердій вірі у гарне майбутнє українства.
«Кобзар» Тараса Шевченка – це нетлінна книга, духовний храм, за розкриллям поезії якого постають яскраві картини життя людини, що спромоглася стати лідером нації, її пророком, пастирем.
«Мені аж страшно, як згадаю оту хатину край села…» Дитинство поета
9 березня (25 лютого за старим стилем) 1814 року, темної ночі, перед світом, у селі Моринцях на Звенигородщині, в хаті Григорія Шевченка, кріпака пана Енгельгарда блиснув на все село вогник – народилася нова панові кріпацька душа, а Україні – її великий співець Тарас Шевченко. Згодом родина переїхала в село Кирилівку.
Не дивлячись на те, що народився поет у бідній кріпацькій сім’ї, і дитинство його було тяжким і безрадісним, малий Тарас ріс допитливим і розумним хлопчиком. Він думав, що небо тримається на високих залізних стовпах. Тарасик навіть ходив їх шукати, бо дуже вже цікаво було дізнатись, як вони підпирають небо. Які вони, ворота, куди сонце заходить на ніч, як корова в хлів. Тоді його привезли додому чумаки, бо надто далеко забрів допитливий Тарас у пошуках крайнеба…
Хата родичів Шевченка в Кирилівці
Восьмилітнього Тараса батьки віддали до дяка в «науку». Та недовго тривала Тарасова «наука». Несподіване горе випало на долю маленького хлопчика. Коли йому виповнилося 9 років, замучена важкою працею померла мати. А коли Тарасові було 12 років, нестало й доброго батька. Він залишився круглою сиротою. Помираючи, батько розумів, що з його дружиною її нерідні діти будуть нещасливі. Тому спробував наділити кожного бодай чимось із його злиденного майна. А коли черга дійшла до малого Тараса , несподівано сказав: «Синові Тарасу з мого хаз’яйства нічого не треба; він не буде абияким чоловіком… Для його моє наслідство або нічого не буде значить, або нічого не поможе…»
Дуже рано поет дізнався, що таке сирітська доля і «ласка» мачухи. Коли її Степанко вкрав у москаля три срібних монети, підозра впала на Тараса, і його сікли різками цілих три дні. Лише згодом з’ясувалося, хто справжній злодій.
А потім були роки поневірянь. Мачуха «вирядила» його пасти череду. Але талановитий хлопчина мріяв малювати. Тому й наймився до злого і жорстокого дяка, який пообіцяв його навчити малювати. Але цього не сталося, оскільки дяк заставляв його робити.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Життєвий і творчий шлях Т. Г. Шевченка

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок