Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Джозеф Хутан Тейлор (Taylor) за відкриття нового типу пульсару – відкриття, яке дає нові можливості для вивчення гравітації рік народження: 1941 р.

Нобелівський лауреат Джозеф Хутан Тейлор (Taylor) за відкриття нового типу пульсару – відкриття, яке дає нові можливості для вивчення гравітації рік народження: 1941 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Джозеф Хутан Тейлор (Taylor) за відкриття нового типу пульсару – відкриття, яке дає нові можливості для вивчення гравітації рік народження: 1941 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,59 KB
Завантажень:
362
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Джозеф Хутан Тейлор (Taylor)


за відкриття нового типу пульсару – відкриття, яке дає нові можливості для вивчення гравітації
рік народження: 1941 р.
Американський фізик та радіоастроном Дж.Тейлор народився 29 березня 1941 р. у Філадельфії. 1963 р. він закінчив вивчення фізики у Гаверфордському коледжі (Пенсилванія). 1968 р. захищає докторську дисертацію з астрономії у Гарвардському університеті в Кембриджі й впродовж року займається там викладацькою діяльністю. 1969-1972 рр. Тейлор працює асистентом, 1973-1977 рр. – доцентом, 1977-1981 рр. – професором астрономії в університеті в Амхорсті. З 1980 р. обіймає посаду професора з фізики у Принстонському університеті (штат Нью-Джерсі), а через п’ять років стає доктором наук Чиказького університету. Дослідження Тейлора були присвячені, переважно, вивченню пульсарів. 1974 р. Тейлор разом зі своїм аспірантом Р.Халсом під час проведення системних спостережень з метою пошуку пульсарів за допомогою 300-метрового радіотелескопу в Аресібо (Пуерто-Ріко) відкриває перший подвійний пульсар. Відкриття подвійного пульсару є особливо важливим для вивчення гравітації – найдавнішої та найскладнішої для дослідження сили природи. Згідно із загальною теорією відносності (ЗТВ) орбітальний період подвійної системи має зменшуватися завдяки випромінюванню гравітаційних хвиль. Чим тіснішою є подвійна система та масивнішими є її компоненти, тим більшим є зменшення періоду. Подвійний пульсар може використовуватися для перевірки ЗТВ поза межами Сонячної системи, тому що складається з двох дуже малих за розміром, але дуже масивних тіл, які знаходяться на малій відстані одне від одного, отже відхилення від теорії гравітації Ньютона значні. Спостереження Д.Тейлора та Р.Халса показали, що орбітальний період відкритого ними подвійного пульсару зменшується на 7,5·10-6 с за 1 рік, що відповідає теоретично обчисленому значенню. Результати досліджень, про які вчені доповіли 1978 р., є підтвердженням існування гравітаційних хвиль. 1993 р. Д.Тейлору та Р.Халсу була присуджена Нобелівська премія з фізики “за відкриття нового типу пульсару – відкриття, яке дає нові можливості для вивчення гравітації”. Д.Тейлор – член Американської академії гуманітарних та природничих наук, Американського астрономічного товариства, Американського фізичного товариства, Міжнародного астрономічного союзу та ін.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Джозеф Хутан Тейлор (Taylor) за відкриття нового типу пульсару – відкриття, яке дає нові можливості для вивчення гравітації рік народження: 1941 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок