Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Роберт Мертон Солоу (Solow) за його вклад у теорію економічного зростання рік народження: 1924 р.

Нобелівський лауреат Роберт Мертон Солоу (Solow) за його вклад у теорію економічного зростання рік народження: 1924 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Роберт Мертон Солоу (Solow) за його вклад у теорію економічного зростання рік народження: 1924 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,90 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Роберт Мертон Солоу (Solow)


за його вклад у теорію економічного зростання
рік народження: 1924 р.
Американський економіст Роберт Мертон Солоу народився 23 серпня 1924 р. у Брукліні в Нью-Йорку. Його дід був емігрантом, і Солоу зі своїми двома сестрами були першими в сім’ї, які змогли навчатися в університеті. 1940 р. Солоу вступає до Гарвардського університету, але 1942 р. він був змушений перервати навчання через мобілізацію до армії США. Він брав участь у військових діях під час Другої світової війни на Півночі Африки та в Італії. Тільки 1945 р. Солоу повертається до університету. Того ж року він одружується. У Гарварді Солоу отримує ступінь магістра гуманітарних наук. Вже тоді його цікавили нові розділи економічної науки – теорія загальної рівноваги, методи міжгалузевого балансу тощо. Починаючи з 1949 р., Солоу працює в Массачусетському технологічному інституті, спочатку асистент-професором, потім ад’юнкт-професором і повним професором економіки. Викладацьку діяльність він успішно поєднує з науково-дослідницькою роботою. 1951 р. Солоу захищає докторську дисертацію з економіки. 1956 р. молодий учений в традиціях макроекономічної теорії аналізує відому економічну “Модель Харрода – Домара” і за результатами цієї роботи публікує статтю «До питання про теорію економічного зростання”. Автор детально досліджує чотири основні економічні величини: споживання, інвестиції, капітал і працю. Вже тоді він розглядав результати свої роботи як внесок у нову теорію економічного зростання. 1957 р. Солоу публікує статтю «Технічний прогрес й узагальнена виробнича функція», де вперше в американській науковій літературі дано оцінку автономному технічному прогресу. Учений ширше тлумачить поняття технічного прогресу. Це – не тільки чинник зростання ефективності виробництва, а й певні зміни, що впливають на виробничі функції. Його розрахунки середини 50-х років показали, що технічний прогрес визначив майже 70% темпів економічного зростання США. Солоу запропонував і вдосконалив математичну модель, відобразивши роль різних факторів виробництва, що сприяють економічному підйому. Він був першим, хто включив у модель економічного зростання так звану “агрегатну виробничу функцію” для визначення залежності між валовим національним продуктом, обсягом виробничих фондів і трудовими ресурсами. Ця його розробка (так звана “модель Солоу”) стала широко застосовуватися для масштабного аналізу різних аспектів економічного зростання і поступово призвела до перегляду підходу в дослідженні довгострокового економічного розвитку. Нобелівську премію з економіки 1987 р. Р.Солоу одержав “за його вклад у теорію економічного зростання”. Р.Солоу – визначний представник західної економічної науки. Він - член Національної академії наук США, Американської академії мистецтва і наук, Почесний доктор Чиказького університету.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Роберт Мертон Солоу (Solow) за його вклад у теорію економічного зростання рік народження: 1924 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок