Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Маріо Моліна (Molina) за роботу з атмосферної хімії особливо щодо утворення та розпаду озону рік народження: 1943 р.

Нобелівський лауреат Маріо Моліна (Molina) за роботу з атмосферної хімії особливо щодо утворення та розпаду озону рік народження: 1943 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Маріо Моліна (Molina) за роботу з атмосферної хімії особливо щодо утворення та розпаду озону рік народження: 1943 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,66 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Маріо Моліна (Molina)


за роботу з атмосферної хімії особливо щодо утворення та розпаду озону
рік народження: 1943 р.
Мексиканський хімік М.Моліна народився 19 березня 1943 р. у Мексиці в сім’ї адвоката та викладача Національного університету Мексики. Навчаючись в школі, він зацікавився хімією та біологією, а особливо експериментами. Коли йому виповнилося 11 років, Моліна їде для навчання у Швейцарію, де вивчає фізичну хімію та математику. Для вивчення квантової механіки та кінетики полімеризації згодом переїздить до Німеччини (до Фрайбурзького університету). Ступень доктора філософії (спеціалізація – фізична хімія) він отримав у Каліфорнійському університеті (Берклі) 1972 р. Його дипломна робота базувалася на науковому дослідженні розповсюдження внутрішньої енергії в продуктах хімічних та фотохімічних реакцій. Восени 1973 р. він приєднався до групи професора Ш.Роуленда і став працювати з інертним промисловим хімікатом – хлорофлюорокарбоном, що накопичується в атмосфері (на той час вважалося, ніби він не має значного впливу на довкілля). 28 червня 1974 р. Моліна разом з Роулендом опублікував статтю про загрозу озоновому шару з боку прониклих до стратосфери фреонів, які могли тут розкладатися з виділенням хлору. Стаття привернула до себе велику увагу, оскільки фреони широко використовувалися у холодильних установках та в аерозольних балонах. Уже на початку 1980 р. їхнє виробництво було обмежено в багатьох країнах світу. 1975 р. М.Моліну було призначено членом факультету Каліфорнійського університету в Ірвайні. Він працював над програмою хімічних та спектроскопічних властивостей атмосферних складників, зосереджуючись виключно на нестабільних елементах. 1982 р. він починає працювати у відділенні молекулярної фізики та хімії Лабораторії реактивного руху. 1989 р. Моліна повернувся до академічного життя у Массачусетському технологічному інституті, де він займався питаннями хімії світової атмосфери. Він одружений, має сина. М.Моліна є членом Національної академії наук США. Зараз він співробітник відділу хімії та відділу наук про Землю, атмосферу та планети Массачусетського технологічного інституту у Кембриджі (США). Нобелівську премію з хімії 1995 р. йому присуджено «за роботу з атмосферної хімії особливо щодо утворення та розпаду озону».


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Маріо Моліна (Molina) за роботу з атмосферної хімії особливо щодо утворення та розпаду озону рік народження: 1943 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок