Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Артур Гарден (Harden) за дослідження ферментації цукру та ферментів бродіння роки життя: 1865 - 1940 рр.

Нобелівський лауреат Артур Гарден (Harden) за дослідження ферментації цукру та ферментів бродіння роки життя: 1865 - 1940 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Артур Гарден (Harden) за дослідження ферментації цукру та ферментів бродіння роки життя: 1865 - 1940 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,98 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Артур Гарден (Harden)


за дослідження ферментації цукру та ферментів бродіння
роки життя: 1865 - 1940 рр.
Англійський хімік А.Гарден народився у Манчестері третім серед 9 дітей (і єдиний син) у родині бізнесмена Альберта Тайєса Гардена і виховувався у сектантському середовищі у релігійній пуританській атмосфері. Перші освітянські кроки його припадають на школу «Вікторія-парк» у Манчестері, надалі – Таттенхол-коледж графства Стаффордшир (1877-1881), Оуенс-коледж при Манчестерському університеті, завершення навчання 1885 р. в якому дало йому ступінь бакалавра з хімії. Здобуття стипендії наступного року уможливило навчання у Німеччині впродовж 1887 та 1888 рр. в Ерлангенському університеті. Тут за наукову роботу з вивчення властивостей нітрозонафтиламіну йому присуджено докторський ступінь. Надалі – активна експериментально-викладацька діяльність: Манчестерський університет (до 1897); Дженнерівський (Листерівський) інститут профмедицини у Лондоні, де коло його наукових проблем – хімія, мікробіологія, історія природознавства, ферментація цукру. Лондонський науковий період в біографії ученого є найбільш плідним: гіпотеза сукупності хімічних процесів бродіння; основоположне відкриття щодо впливу фосфату з одного атому фосфору та чотирьох атомів кисню на хід ферментації (пізніше це буде використано під час вивчення проміжного метаболізму, сполук, що утворюються в результаті хімічних реакцій у живому організмі). Розробки Гардена в колі проблем ферментації цукру забезпечили моделлю послідовників, які проводили дослідження розпаду вуглецю рослин та м’язової тканини людини. 1906 р. А.Гарден вже стає керівником біохімічного факультету Листерівського інституту, а через 5 років він вже є професором біохімії Лондонського університету, але зберігає статус директора даного інституту. Від 1913 р., коли ним разом з М.В.Бейлісом було засновано славнозвісний «Біохімічний журнал», Гар-ден успішно співпрацює тут наступні 26 років. Цікавий факт: воєнні часи (1914-1918) А.Гарден займається спеціальними дослідженнями з хімії двох відомих водорозчинних вітамінів. Одержання 1929 р. спільно з Хансом фон Ейлер-Хельпіном Нобелівської премії з хімії «за дослідження ферментації цукру та ферментів бродіння» стало визнанням їх наукових досягнень у колі знань про основні шляхи метаболізму вуглецю рослинного та тваринного світу. Подружнє життя ученого (він одружився 1900 р. із Г.Сидні Бридж з Нової Зеландії), як це не прикро, спадкоємців не дало. Щодо визнання ученого, то 1926 р. для А.Гардена став знаменним, адже йому було даровано дворянство, та й 1935 р. відзначений врученням медалі Деві Лондонського королівського товариства. До речі, науковий і 75-річний життєвий шлях Гардена відмічено також почесними ученими ступенями університетів Манчестера, Ліверпуля, Афін.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Артур Гарден (Harden) за дослідження ферментації цукру та ферментів бродіння роки життя: 1865 - 1940 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок