Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Ян Дідерік Ван-дер-Ваальс (Van der Waals) за роботи над рівнянням стану газів і рідин роки життя: 1837 - 1923 рр.

Нобелівський лауреат Ян Дідерік Ван-дер-Ваальс (Van der Waals) за роботи над рівнянням стану газів і рідин роки життя: 1837 - 1923 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Ян Дідерік Ван-дер-Ваальс (Van der Waals) за роботи над рівнянням стану газів і рідин роки життя: 1837 - 1923 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,57 KB
Завантажень:
268
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Ян Дідерік Ван-дер-Ваальс (Van der Waals)


за роботи над рівнянням стану газів і рідин
роки життя: 1837 - 1923 рр.
Я.Ван-дер-Ваальс, нідерландський фізик, народився 23 листопада 1837 р. в Лейдені, в родині теслі. Початкову та середню школу закінчив у Лейдені, вчителював. 1862–1865 рр. був вільним слухачем Лейденського університету. 1864 р. здобув посвідчення вчителя з математики й фізики в середній школі й викладав фізику спочатку в Девентері (1864), а згодом у Гаазі, де 1866 р. став директором школи. 1864 р. одружується, мав трьох дочок і сина. У цей час розпочинає аспірантську роботу з фізики й 1873 р. дістає в Лейдені ступінь доктора. Результати його досліджень про безперервність газоподібного та рідкого стану високо оцінив Максвелл, провідний фізик ХІХ століття. А його рівняння стану реального газу з урахуванням молекул і сили взаємодії між ними відоме як рівняння Ван-дер-Ваальса. 1877 р. Ян Дідерік стає першим професором фізики в новоствореному Амстердамському університеті, де залишається працювати до виходу у відставку 1908 р., передавши свою справу синові. 1880 р. Ван-дер-Ваальс здійснив світове відкриття – закон відповідних станів. Згідно з цим законом, якщо поведінка деяких газів і відповідної рідини є відомою за всіх тисків і температур, то стан будь-якого іншого газу або рідини можна вирахувати для будь-якої температури й тиску за умови, що їх стани відомі за критичної температури. Подальші дослідження Ван-дер-Ваальса були присвячені відхиленням від рівняння стану реального газу при змінному молекулярному об’ємі. 1910 р. Ван-дер-Ваальс одержав Нобелівську премію з фізики “за роботи над рівнянням стану газів і рідин”. Його дослідження мають велике значення не лише для теоретичної науки та фундаментальних досліджень, а й для практичного застосування. Так, конструкції холодильників та похідних установок базуються в основному на теоретичних дослідженнях ученого. Ван-дер-Ваальс був почесним доктором Кембриджського університету, членом Нідерландської королівської академії наук і мистецтв, іноземним членом Французької академії наук, Берлінської королівської академії наук, Московського імператорського товариства природознавців, Британського хімічного товариства й американської Національної академії наук. Помер Ван-дер-Ваальс 8 березня 1923 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Ян Дідерік Ван-дер-Ваальс (Van der Waals) за роботи над рівнянням стану газів і рідин роки життя: 1837 - 1923 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок