Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Айзик Губерман

Айзик Губерман

Назва:
Айзик Губерман
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,15 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Айзик ГУБЕРМАН  
Губерман Айзик Шмульович народився 14 квітня 1906 року в нинішньому м. Червоногвардійську на Вінниччині в сім'ї ремісника. Після школи працював на різних роботах, а потім виїхав до Одеси. Був зарахований до педтехнікуму, який закінчив 1929 року. Там же залишений викладачем єврейської мови та літератури.
  
З 1930 року почав друкувати в єврейській періодиці вірші та поеми, а згодом звернувся до жанру драматургії. Написав п'єси "Щасливі зустрічі", "Гість із того світу", "Варто жити", "Дівчина з Москви", які були поставлені в багатьох театрах країни. Його перу належать поеми "Поділля - моя Вітчизна" (1934), "Будиночок над річкою" (1939) та збірка поезій "Вірші та поеми" (1965).
  З перших днів Великої Вітчизняної війни Губерман добровільно пішов на фронт і подолав з діючою армією многотрудний шлях до Перемоги. Після демобілізації (1946) повернувся до Одеси, де продовжував творчу діяльність. Його п'єси не сходили зі сцен багатьох театрів.
  грудня 1950 року Губерман був заарештований органами МДБ Одеської області за стандартним звинуваченням у тих же нескоєних гріхах, як і всі "єврейські письменники Одеси: націоналістична діяльність, антирадянська агітація, шпигунство на і користь однієї капіталістичної країни і т. п.
  травня 1951 року особлива нарада винесла Губерманові вирок: 10 років ув'язнення в спецтаборах Норильська.
  Після перегляду справи в квітні 1955 року письменник був звільнений з табору і повністю реабілітований.
  Помер 23 жовтня 1966 року.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Айзик Губерман

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок