Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Одд Хассель (Hassel) за внесок у розвиток конформаційного аналізу та його застосування в хімії роки життя: 1897 - 1981 рр.

Нобелівський лауреат Одд Хассель (Hassel) за внесок у розвиток конформаційного аналізу та його застосування в хімії роки життя: 1897 - 1981 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Одд Хассель (Hassel) за внесок у розвиток конформаційного аналізу та його застосування в хімії роки життя: 1897 - 1981 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,41 KB
Завантажень:
447
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Одд Хассель (Hassel)


за внесок у розвиток конформаційного аналізу та його застосування в хімії
роки життя: 1897 - 1981 рр.
Норвезький хімік О.Хассель народився 17 травня 1897 р. у м.Осло, в сім'ї гінеколога Ернста Хасселя й Матільди (Клавенесс) Хассель. Закінчивши в м.Осло середню школу, він продовжує освіту в університеті м.Осло, вивчаючи хімію, математику й фізику. 1922 р. О.Хассель займається дослідженнями в Мюнхенському університеті, потім працює в Інституті фізичної хімії й електрохімії кайзера Вільгельма в м. Берліні, де відкриває новий метод рентгеноструктурного аналізу. Надалі переводиться до Берлінського університету, де 1924 р. здобуває ступінь доктора наук. Через рік викладає в університеті м. Осло і стає асистент-професором фізичної хімії й електрохімії. 1934 р. керував факультетом фізичної хімії при університеті в м. Осло. 1938 р. застосував у своїх дослідженнях нову методику – електронну дифракцію. З початком Другої світової війни він відмовився друкуватись у німецьких наукових часописах, і його роботи були в основному невідомі хімікам Західної Європи й Америки. У період окупації Німеччиною Норвегії університет у м. Осло був закритий, а О.Хассель був заарештований нацистами і перебував у полоні протягом тривалого часу. Після війни Хассель продовжив роботу з молекулярних конфігурацій. У 50-х роках досліджував фізичні структури сполук, та вивів закон, який пояснював геометрію визначених типів сполук із перенесенням заряду. Згодом англійський хімік Д.Бартон, використовуючи результати О.Хасселя з циклогексаном, узагальнив ці закони, розповсюдивши їх на структуру і поводження широкого ряду органічних молекул. 1964 р. О.Хассель офіційно подає у відставку з університету в м. Осло, але ще протягом кількох років активно продовжує наукову діяльність. 1969 р. О.Хассель і Д.Бартон були удостоєні Нобелівської премії з хімії, «за внесок у розвиток конформаційного аналізу та його застосування в хімії». О.Хассель помер у травні 1981 р. у м. Осло.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Одд Хассель (Hassel) за внесок у розвиток конформаційного аналізу та його застосування в хімії роки життя: 1897 - 1981 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок