Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Джозеф Редьярд Кіплінг (Kipling) за спостережливість, яскраву фантазію, зрілість ідей і видатний талант оповідача роки життя: 1865 - 1936 рр.

Нобелівський лауреат Джозеф Редьярд Кіплінг (Kipling) за спостережливість, яскраву фантазію, зрілість ідей і видатний талант оповідача роки життя: 1865 - 1936 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Джозеф Редьярд Кіплінг (Kipling) за спостережливість, яскраву фантазію, зрілість ідей і видатний талант оповідача роки життя: 1865 - 1936 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,84 KB
Завантажень:
324
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Джозеф Редьярд Кіплінг (Kipling)


за спостережливість, яскраву фантазію, зрілість ідей і видатний талант оповідача
роки життя: 1865 - 1936 рр.
Англійський поет, прозаїк, новеліст Р.Кіплінг народився 30 грудня 1865 р. у Бомбеї в родині професора Бомбейської школи мистецтв. Освіту одержав в Англії. Починаючи з 1882 р., мешкаючи в Англії впродовж 11 років, повернувся до Індії. Працює в редакції англомовної «Цивільної і військової газети». Перша збірка віршів «Департаментські пісні» вийшла друком 1886 р. Протягом 1887-1889 рр. Кіплінг написав шість збірок коротких оповідань серії «Бібліотека Індійської залізниці», призначеної для мандрівників, яка принесла йому популярність в Індії та Англії. 1889 р. Кіплінг переїжджає до Лондона, де разом з У.Бейлстіром працює над повістю «Наулахка» (1892). Після смерті Бейлстіра, Кіплінг виїздить до США. У Вермонті в нього виходять друком «Безліч витівок» (1893), двотомник розповідей і віршів «Книга джунглів» (1894) і «Друга книга джунглів» (1895), віршована збірка «Сім морів» (1896), повість «Відважні моряки» (1897). Згодом Кіплінг повертається до Англії. На початку англо-бурської війни Кіплінг провів кілька місяців у Південній Африці, редагуючи армійську газету та виконуючи обов'язки політичного і військового консультанта. 1901 р. виходить друком кращий роман Кіплінга «Кім», присвячений Індії. 1906 р. видано збірник дитячих оповідань з історії древньої Англії. В ці роки Кіплінг веде активну політичну діяльність, підтримує консерваторів. 1907 р. одержує Нобелівську премію з літератури «за спостережливість, яскраву фантазію, зрілість ідей і видатний талант оповідача». 1907 р. він був визнаний гідним почесних ступенів Оксфордського, Кембриджського, Единбурзького і Даремського університетів, нагороджений університетами Парижа, Страсбурга, Афін і Торонто. Незабаром після одержання Нобелівської премії творча активність Кіплінга починає спадати. Під час Першої світової війни Кіплінг працює в Червоному Хресті. 1917 р. випускає збірник статей і оповідань – «Найрізноманітніші істоти». Після війни Кіплінг багато подорожує, у тому числі і як член Комісії з військових поховань. 1923 р. випускає книгу «Ірландські гвардійці під час Великої вітчизняної війни», присвячену полку, де служив його загиблий син. Літературна спадщина Кіплінга – тринадцять томів оповідань, чотири романи, три книги оповідань для дітей, кілька збірників дорожніх есе, сотні віршів. Кіплінг помер у Лондоні 1936 р. Похований у Куточку поетів у Вестмінстерському абатстві. Його автобіографію «Дещо про себе» було оприлюднено через рік після його смерті.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Джозеф Редьярд Кіплінг (Kipling) за спостережливість, яскраву фантазію, зрілість ідей і видатний талант оповідача роки життя: 1865 - 1936 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок