Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Якоб Гендрік Вант-Гофф (Van’t Hoff) у знак визнання величезної важливості відкриття ним закону хімічної динаміки й осмотичного тиску в розчинах роки життя: 1852 - 1911 рр.

Нобелівський лауреат Якоб Гендрік Вант-Гофф (Van’t Hoff) у знак визнання величезної важливості відкриття ним закону хімічної динаміки й осмотичного тиску в розчинах роки життя: 1852 - 1911 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Якоб Гендрік Вант-Гофф (Van’t Hoff) у знак визнання величезної важливості відкриття ним закону хімічної динаміки й осмотичного тиску в розчинах роки життя: 1852 - 1911 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,77 KB
Завантажень:
255
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Якоб Гендрік Вант-Гофф (Van’t Hoff)


у знак визнання величезної важливості відкриття ним закону хімічної динаміки й осмотичного тиску в розчинах
роки життя: 1852 - 1911 рр.
Нідерландський хімік, один з основоположників фізичної хімії й стереохімії, Я.Вант-Гофф народився 30 серпня 1852 р. у Роттердамі в родині лікаря. 1869 р. Вант-Гофф закінчив середню школу. І хоча він з дитинства мріяв про кар'єру хіміка, все ж за бажанням батьків, почав вивчати інженерну справу й навіть проробив якийсь час на цукровому заводі. 1871 р. Вант-Гофф вступив на природничо-математичний факультет Лейденського університету, потім перейшов до Боннського університету, щоб вивчати хімію. Вант-Гофф удосконалював свої знання в Парижі, згодом повернувся в Нідерланди й 1874 р. захистив докторську дисертацію з хімії в Утрехтському університеті. Становлення наукової кар'єри Вант-Гоффа йшло повільно, хоча саме він першим 1874-1875 рр. розвинув теорію просторового розміщення атомів у молекулах органічних сполук, що згодом була покладена в основу сучасної стереохімії. Тільки 1876 р. він зайняв посаду лектора фізики в Королівській ветеринарній школі в Утрехті. 1878 р. Вант-Гофф – професор теоретичної й фізичної хімії в Амстердамському університеті. 1878 р. Вант-Гофф одружився з дочкою роттердамського купця Іоганною Франсиною Меес. У них було дві дочки й два сини. 1896 р. Вант-Гофф перейшов на посаду професора експериментальної фізики до Берлінського університету, де мав у розпорядження цілком обладнану лабораторію, а воднораз і можливість займатися дослідницькою роботою. У результаті своїх досліджень Вант-Гофф вивів одне з основних рівнянь термодинаміки – рівняння ізохори, а також формулу залежності хімічного засобу від константи рівноваги хімічної реакції при постійній температурі (рівняння ізотерми). Він розробив теорію розведених розчинів, виходячи з аналогії між речовинами в газоподібному й розчиненому станах, поширив закони ідеальних газів на розведені розчини й вивів закон осмотичного тиску (закон Вант-Гоффа). 1890 р. ввів й поняття твердих розчинів, застосувавши до твердих тіл власні уявлення про розчини. 1901 р. Вант-Гофф став першим лауреатом Нобелівської премії з хімії «у знак визнання величезної важливості відкриття ним закону хімічної динаміки й осмотичного тиску в розчинах». Крім Нобелівської премії, Вант-Гофф був нагороджений медалями наукових товариств різних країн, був членом європейських й американських хімічних товариств й академій наук, йому було присвоєно почесні ступені університетів Великої Британії й Америки. Помер Вант-Гофф 1 березня 1911 р. у Німеччині, в Стеглиці (район Берліна).


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Якоб Гендрік Вант-Гофф (Van’t Hoff) у знак визнання величезної важливості відкриття ним закону хімічної динаміки й осмотичного тиску в розчинах роки життя: 1852 - 1911 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок