Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Філіп Джон Ноель-Бейкер (Noel–Baker) за віддану службу справі миру, невтомну діяльність в Лізі Націй і ООН. роки життя: 1889 - 1982 рр.

Нобелівський лауреат Філіп Джон Ноель-Бейкер (Noel–Baker) за віддану службу справі миру, невтомну діяльність в Лізі Націй і ООН. роки життя: 1889 - 1982 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Філіп Джон Ноель-Бейкер (Noel–Baker) за віддану службу справі миру, невтомну діяльність в Лізі Націй і ООН. роки життя: 1889 - 1982 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,95 KB
Завантажень:
164
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Філіп Джон Ноель-Бейкер (Noel–Baker)


за віддану службу справі миру, невтомну діяльність в Лізі Націй і ООН.
роки життя: 1889 - 1982 рр.
Англійський пацифіст і дипломат Філіп Ноель-Бейкер народився 1 листопада 1889 р. в Лондоні в сім’ї канадців, де, крім нього, було ще шестеро дітей. Його батько Джозеф Аллен Бейкер і мати Елізабет Бейкер (Москріп) були квакерами і брали активну участь в громадському житті. Середню освіту Бейкер отримав у Бутхемській школі в Йорку; потім навчався в Хеверфордському коледжі в Пенсільванії (США) і в Королівському коледжі (Кембридж, Англія). Він був неабияким атлетом, протягом двох років очолював Кембриджський атлетичний клуб, брав участь в Олімпійських іграх 1912, 1920 (отримав срібну медаль з бігу на 1500 м), 1924, 1928 рр. Під час Першої світової війни організував і очолив польовий шпиталь, пізніше став ад’ютантом у британській частині на території Італії. Був нагороджений італійським Військовим хрестом і британською срібною медаллю «За військову доблесть». Бейкер одружився з Ірен Ноель 1915 р., їх син Френсіс народився у 1920 р. Своє прізвище Бейкер змінив 1923 р. на Ноель-Бейкер. Після війни Ноель-Бейкер разом з Робертом Сесілом активно відстоював проект створення Ліги Націй, потім став помічником її генерального секретаря. 1924 р. спробував попасти до лав законодавців, але потерпів поразку і тільки через чотири роки пройшов у парламент від округу Ковентрі. Широку популярність Ноелю-Бейкеру як спеціалісту з роззброєння принесли його книги «Ліга Націй у дії» та «Роззброєння», опубліковані 1926 р. Ноель-Бейкер був секретарем Артура Гендерсона, міністра іноземних справ і голови Всесвітньої конференції з роззброєння ( відбулася в Женеві 1932 р.). Обіймаючи посаду парламентського секретаря міністерства військового транспорту в коаліційному уряді Черчілля, Ноель-Бейкер вів справи військового міністерства в палаті общин. Від 1945 р. - державний міністр лейбористського уряду і голова британської делегації у виконавчому комітеті підготовчої комісії ООН. Пізніше входить до складу підкомітету, який розробляв порядок дня Асамблеї ООН. Ноель-Бейкер не припиняє працювати в британському уряді, 1946 р. був вибраний головою лейбористської партії. Від 1951 р. - активний учасник дебатів в палаті общин з питань міжнародної політики. Його книга «Гонка озброєнь: програма всесвітнього роззброєння» (1958) - це вичерпний аналіз історії переговорів про розброєння та ряд практичних пропозицій. Про Ноеля-Бейкера, удостоєного Нобелівської премії миру 1959 р., відгукувались як про видатного спеціаліста з роззброєння, який віддано служив справі миру, невтомного діяча Ліги Націй і ООН. 1977 р. був удостоєний перства й отримав титул барона Дербі. Помер Ноель-Бейкер у Лондоні 8 жовтня 1982 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Філіп Джон Ноель-Бейкер (Noel–Baker) за віддану службу справі миру, невтомну діяльність в Лізі Націй і ООН. роки життя: 1889 - 1982 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок