Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Лоренс Стерн

Лоренс Стерн

Назва:
Лоренс Стерн
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,72 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Стерн, Лоренс (Sterne, Laurence) романіст. Найзначніший його твір, Життя і думки Трістрама Шенді, джентльмена, було передвісником романа «потоку свідомості» в літературі 20 в. Народився 24 листопаду 1713 в Клонмеле (Ірландія). В роки його дитинства сім'я переміщалася по і Ірландії, слідуючи за батьком, армійським прапорщиком. Потім хлопчика визначили в школу поблизу від Галіфакса. В 1733 за сприяння двоюрідного брата Р.Стерна він був зарахований стипендіатом в Джизас-коледж Кембріджського університету. Отримав ступені бакалавра (1736) і магістра мистецтв (1740); був рукопокладений в диякони (1736) і в священики (1738). В тому ж році став вікарієм в Саттоне, а потім завдяки впливу свого дядька Ж.Стерна, впливового в Йорке священнослужителя, – пребендарієм в Йоркському кафедральному соборі (1738).
Стерн без особливого завзяття служив в своєму приході, недовго, але вельми діяльно брав участь в політичному житті Йорка на стороні вигів, безуспішно пробував себе у фермерстві і вдавався до улюблених занять – малюванню, музиці, читанню. В його проповідях, створених в ці роки і згодом опублікованих, вже помітно що прославило його своєрідність стилю.
Домашнє життя Стерна в ці роки складалося неблагополучно через його романні захоплення і психічну неврівноваженість дружини; додатково вдовуюча мати і сестра пред'являли непомірні, по його скромних доходах, грошові вимоги. Ці обставини сильно пошкодили його репутації в очах майбутніх біографів. Тим часом здоров'я Стерна було підірвано туберкульозом, почастішали кровотечі, що почалися ще в Кембріджі. До цього часу він вже спробував себе в сатиричному жанрі, написавши невеликий памфлет Політичний роман (А Political Romance, 1759), приводом для якого послужили склоки в церковних кругах Йорка. Памфлет незабаром вилучили, але Стерн, знайшовши в собі літературний дар, взявся писати Трістрама Шенді – спочатку як сатиричну «суміш» (miscellany). Що вийшли на початку 1760 перші два томи підкорили і приехаcвший в столицю автор став літературною знаменитістю сезону. Тріумфи повторювалися і в подальші часті наїзди Стерна в Чергові двотомні випуски романа вийшли в січні і грудні 1761, в 1765; і останній, 9-й том – в 1767. Збори Проповідей Йоріка (Sermons Mr. Yorick) виходили в 1760, 1766 і 1769 (посмертне видання).
Успіх чекав Стерна і в світському суспільстві континентальної Європи, куди він виїжджав на лікування в 1762–1764 і 1765–1766. Його вшановували в Парижі, потім письменник довго жив на півдні Франції і їздив до Італії. Матеріали цих подорожей увійшли до 7-го тому Трістрама Шенді і лягли в основу останньої книги Стерна, Сентиментальна подорож Йоріка по Франції і Італії (А Sentimental Journey through France and Italy Mr. Yorick). Помер Стерн в 18 березня 1768.
Шедевром Стерна беззастережно визнаний Трістрам Шенді (Life and Opinions Tristram Shandy, Gentleman). На перший погляд роман представляється хаотичною мішаниною забавних і драматичних сцен, майстерно обкреслених характерів, різноманітних сатиричних випадів і яскравих, дотепних висловів упереміж з численними друкарськими трюками (вказуючі пальці на полях, зачорнена («траурна») сторінка, велика кількість багатозначного курсиву). Розповідь постійно йде убік, перебивається забавними і часом ризикованими історіями, які щедро доставляє широка начитаність автора. Відступи складають найяскравішу прикмету «шендианського стилю», що оголошує себе вільним від традицій і порядку. Критика (перш за все С.Джонсон) різко засудила письменницьке свавілля Стерна. На ділі ж план твору був продуманий і складений куди більш уважно, ніж здавалося сучасникам і пізнішим вікторіанським критикам. «Писання книг, коли воно робиться вміло, – говорив Стерн, – рівносильно бесіді», і, розказуючи «історію», він слідував логіці живої, змістовної «розмови» з читачем. Відповідне психологічне обгрунтовування він знайшов в навчанні Дж.Локка про асоціацію ідей. Крім зв'язку ідей і уявлень, що розумно осягається, відзначав Локк, бувають їх ірраціональні зв'язки (такі марновірства).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Лоренс Стерн

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок