Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> СУДКОВСЬКИЙ Руфін Гаврилович Російський та український художник-мариніст

СУДКОВСЬКИЙ Руфін Гаврилович Російський та український художник-мариніст

Назва:
СУДКОВСЬКИЙ Руфін Гаврилович Російський та український художник-мариніст
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,61 KB
Завантажень:
66
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
СУДКОВСЬКИЙ Руфін Гаврилович
Російський та український художник-мариніст
Народився 7 квітня 1850 р. в м. Очаків у родині священика. 1862 р. вступив до Одеського духовного училища, а через два роки за успіхи у навчанні був переведений до Херсонської духовної семінарії. Однак переміг потяг до малярства: у липні 1868 р. майбутній художник дістав дозвіл на вихід із семінарії, переїхав до Петербурга і вступив до Петербурзької Академії мистецтв. Однак, не завершивши навчання через стан здоров’я, 1871 р. повернувся до Очакова.
У ранніх творах художника паралельно розвиваються дві теми: море і степові простори. У багатьох роботах (»Хутір», »Чумацький тракт», »Намет», »Селище») відображено український народний побут. Та головною темою упродовж усього життя художника є водна стихія. Використовуючи різні світлові та кольорові ефекти, митець зображує море в різних станах і в різний час доби. Найвідоміші його твори: »Прозора вода» (1879— 1884), »Очаківська пристань» (1881), »Тиша на морі» (1883), »Штиль» (1884) та ін. Своєю творчістю Р. Судковський пов’язав два покоління мариністів: старше, до якого належали І. Айвазовський, О. Боголюбов, Л. Лагоріо і О. Фесслер, і молодше, серед якого вирізняються К. Богаєвський, М. Волошин, М. Латрі та О. Ганзен.
У 1874 і 1880 рр. художник здійснив дві закордонні подорожі (до Німеччини, Франції, Австрії та Італії), які відіграли неабияку роль у його творчому зростанні. У 1880—1881 рр. картини Р. Судковського експонувалися в Петербурзі й Москві, їх придбали для своїх колекцій П. Третьяков, С. Терещенко та інші колекціонери. У 1882 р. рада Академії мистецтв визнала його академіком живопису морських пейзажів.
У 1885 р. в залах Академії мистецтв було проведено його посмертну виставку, найповнішу за кількістю представлених робіт. Твори художника експонувалися також в Антверпені, Берліні, Одесі, Харкові, Катеринбурзі. В пам’ять про видатного майстра 28 квітня 1982 р. на його батьківщині було відкрито музей, названий його ім’ям — відділ Миколаївського художнього музею ім. В. В. Верещагіна.
Твори Р. Судковського зберігаються в Третьяковській галереї у Москві, Державному російському музеї в Санкт-Петербурзі, Київському музеї російського мистецтва та ін.
Життя художника обірвалося трагічно. Помер 16 лютого 1885 р. від черевного тифу.

Завантажити цю роботу безкоштовно



Реферат на тему: СУДКОВСЬКИЙ Руфін Гаврилович Російський та український художник-мариніст

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок