Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Ернст Борис Чейн (Chain) за відкриття пеніциліну та його лікувальний ефект при багатьох інфекційних захворюваннях роки життя: 1906 - 1979 рр.

Нобелівський лауреат Ернст Борис Чейн (Chain) за відкриття пеніциліну та його лікувальний ефект при багатьох інфекційних захворюваннях роки життя: 1906 - 1979 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Ернст Борис Чейн (Chain) за відкриття пеніциліну та його лікувальний ефект при багатьох інфекційних захворюваннях роки життя: 1906 - 1979 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,91 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Ернст Борис Чейн (Chain)


за відкриття пеніциліну та його лікувальний ефект при багатьох інфекційних захворюваннях
роки життя: 1906 - 1979 рр.
Німецько-англійський біохімік Ернст Чейн народився 19 червня 1906 р. в Берліні в єврейській сім’ї, що мала хімічне виробництво. 1920 р. батько Чейна помер, залишивши спадок, однак через інфляцію 1923-1924 рр. сім’я збанкрутувала. Проте син зміг здобути освіту в Університеті Фрідріха Вільгельма й одержати диплом з хімії. 1930 р. Чейн отримав докторський ступінь з хімії та почав вивчати біохімію ферментів у госпіталі Шарите в Берліні. Через два роки молодий учений приймає німецьке громадянство, та коли до влади прийшов Гітлер, він вирішує емігрувати до Англії. Через шість років стає британським підданим. В Англії Чейн спочатку працює в лондонській лікарні Університетського коледжу, а потім переїжджає до Кембриджу, де працює в лабораторії під керівництвом Фредеріка Гоуленда Гопкінса. Хоуард Флорі, якого 1935 р. було призначено професором Оксфордського університету, запропонував Чейну керувати біохімічними дослідженнями в школі патології Вільяма Данна того ж університету. Тут молодий учений досліджує антибактеріальні речовини, лізоцим, відкритий Александером Флемінгом 1922 р. За пропозицією Х. Флорі, Чейн добивається від Рокфеллерівського фонду субсидій для робіт над пеніциліном, які почалися в 1938 р. До травня 1940 р. Чейн та Флорі отримали неочищений пеніцилін у кількості, необхідній для апробації його на мишах з інфекційними захворюваннями, що призводили до летального кінця. Результати показали терапевтичну цінність пеніциліну при лікуванні поширених інфекцій. Наступного року Флорі починає перші клінічні дослідження пеніциліну. Нобелівську премію з фізіології і медицини 1945 р. було присуджено Чейну спільно з Флемінгом і Флорі «за відкриття пеніциліну та його лікувальний ефект при багатьох інфекційних захворюваннях». 1948 р. Чейн подає заявку на попередній патент на розроблену його групою методику. Але Британська рада з медичних досліджень відхиляє цю заявку. До того ж британський уряд відмовляє вченому в субсидуванні програми виробництва пеніциліну. Все це призвело до того, що Чейн приймає пропозицію дослідницького центру хімічної мікробіології Італійського державного інституту й очолює перший міжнародний центр з досліджень антибіотиків. 1948 р. перед від’їздом до Риму він одружується з Анною Бєлофф, яка працювала біохіміком в Оксфордському університеті. У них було два сини та дочка. У 60-х рр. Чейн повертається до Англії, де стає завідувачем кафедрою біохімії Імперського коледжу науки та технології Лондонського університету і директором щойно організованої Вольфсонівської лабораторії . 1973 р. учений виходить на пенсію. 1979 р. Чейн помирає в своїй заміській резиденції в Ірландії.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Ернст Борис Чейн (Chain) за відкриття пеніциліну та його лікувальний ефект при багатьох інфекційних захворюваннях роки життя: 1906 - 1979 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок