Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> ВАСИЛЕНКО Григорій Кирилович Український історик

ВАСИЛЕНКО Григорій Кирилович Український історик

Назва:
ВАСИЛЕНКО Григорій Кирилович Український історик
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
0,99 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
ВАСИЛЕНКО Григорій Кирилович
Український історик
Народився 8 лютого 1922 р. у с. Теліжинці Тетіївського району на Київщині у родині хліборобів. Закінчивши семирічну школу, навчався у технікумі, у військовому авіа-технічному училищі. З 1942 р. перебував на фронті.
Здобувши після війни вищу освіту, присвятив себе викладацькій і науковій діяльності. Досліджував проблеми вартості й ціноутворення, зокрема 1967 р. опублікував книгу «Видатки виробництва і ціноутворення в крупносерійному і масовому машинобудуванні».
Подальша доля вченого склалася незвичайно: професор-економіст за фахом, який досяг високих наукових рангів, став відомим істориком. Насамперед його зацікавив прадавній період української історії, що сягав кількох тисячоліть до зародження Київської Русі. За часів, коли переслідувалося кожне нове слово про джерела і коріння українського народу, це була подвижницька праця.
Г. Василенко науково довів, що епохи зарубинецької, черняхівської культур — це наша історія, стародавні племена агафірсів, гелонів, неврів, меланхленів — наші далекі пращури, а легендарні гуни жили в Придніпров’ї. Ці та інші відкриття вчений виклав у працях «Руси» (1900) і «Велика Скіфія» (1991).
Помер 19 січня 1994 р.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: ВАСИЛЕНКО Григорій Кирилович Український історик

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок