Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Вільям Нанн Ліпскомб (Lipscomb) за дослідження структури боранів, яке пояснює проблеми хімічних зв’язків рік народження: 1919 р.

Нобелівський лауреат Вільям Нанн Ліпскомб (Lipscomb) за дослідження структури боранів, яке пояснює проблеми хімічних зв’язків рік народження: 1919 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Вільям Нанн Ліпскомб (Lipscomb) за дослідження структури боранів, яке пояснює проблеми хімічних зв’язків рік народження: 1919 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,97 KB
Завантажень:
457
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Вільям Нанн Ліпскомб (Lipscomb)


за дослідження структури боранів, яке пояснює проблеми хімічних зв’язків
рік народження: 1919 р.
Американський фізик-хімік В.Ліпскомб народився 9 грудня 1919 р. в Клівленді (штат Огайо). Після закінчення середньої школи вступає до Кентуцького університету. 1941 р. здобув ступінь бакалавра природничих наук із хімії й почав займатися фізикою в аспірантурі Каліфорнійського технологічного інституту. 1942–1945 рр. Ліпскомб перериває свої заняття фізичною хімією й здійснює дослідження, пов’язані з військовими потребами для Управління наукових досліджень і розвитку США. 1944 р. Ліпскомб одружився. У подружжя народилися син і донька. Пізніше вони розлучилися й він одружився вдруге. 1945 р. Ліпскомб повертається до Каліфорнійського технологічного інституту, де через два роки йому присуджується докторський ступінь. Працює асистент-професором фізичної хімії в Міннесотському університеті, з 1950 р. – ад’юнкт-професором, а в 1954 – повним професором. У 1959 р. перейшов до Гарвардського університету на посаду професора. З 1962 по 1965 р. очолює хімічний факультет. З 1971 як професор хімії в Гарварді він цікавиться процесом утворення хімічних зв’язків у боргідридах, відомих як борани. Молекулярна структура боранів лишалася невідомою. Хімія боранів була складною, оскільки борани є надзвичайно легкими, нестабільними й вибухонебезпечними. Учений розробив нову технологію вивчення цих сполук, за якою йому вдалося описати їхні структури. Разом із хіміками Б. Крофордом й У.Х.Еберхардтом Ліпскомб розробив концепцію трицентрових зв’язків, яка стала ключем до нової теорії утворення хімічних зв’язків у боранах. 1976 р. Ліпскомба нагородили Нобелівською премією з хімії “за дослідження структури боранів, яке пояснює проблеми хімічних зв’язків”. Працюючи в Гарвардському університеті, учений віддав пріоритет дослідженню біохімії, зосередивши повну увагу на поясненні структур складних білків як засобу вивчення механізмів їх функцій в організмі людини, оскільки функція визначається формою білка. Принципово новаторський підхід Ліпскомба полягає у використанні технології дифракції рентгенівських променів із залученням можливостей комп’ютерів. Його успіх у цьому дослідженні пов’язаний зі структурним аналізом ферменту травлення карбоксипептидаза А. На даний час Ліпскомб займається проблемою регулюючого ферменту, що контролює стадії синтезу основних складників амінокислот в організмах людини й тварин. Цей фермент є вирішальним для росту клітин в усіх живих організмах. Ліпскомб удостоєний багатьох нагород, серед яких: нагорода за видатні заслуги Американського хімічного товариства (1968), премія Джорджа Ледлі Гарвардського університету (1971), нагорода Петера Дебая з фізичної хімії (1973) і нагорода Ремсена (1976) Американського хімічного товариства. Він є членом Американської академії наук і мистецтв, Американської національної академії наук та іноземним членом Нідерландської королівської академії наук і літератури. Ученому присвоєні почесні ступені багатьох університетів.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Вільям Нанн Ліпскомб (Lipscomb) за дослідження структури боранів, яке пояснює проблеми хімічних зв’язків рік народження: 1919 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок