Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Роберт Керл-молодший (Robert F.Curl Jr) за відкриття фулеренів рік народження: 1933 р.

Нобелівський лауреат Роберт Керл-молодший (Robert F.Curl Jr) за відкриття фулеренів рік народження: 1933 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Роберт Керл-молодший (Robert F.Curl Jr) за відкриття фулеренів рік народження: 1933 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,82 KB
Завантажень:
8
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Роберт Керл-молодший (Robert F.Curl Jr)


за відкриття фулеренів
рік народження: 1933 р.
Американський хімік Р.Керл народився 23 серпня 1933 р. в Алісі (штат Техас) в родині священика. У 9 років батьки подарували йому набір для занять хімією, і з тих пір він твердо вирішив стати хіміком. Після закінчення школи він вступив до Інституту Райса. На третьому курсі з захопленням вивчає фізичну та органічну хімію. Навчаючись у Каліфорнійському університеті Берклі, він проводив спектрофотометричні дослідження з метою визначення лінійності чи кривини кремнієвих зв’язків. Докторський ступінь з хімії він отримав у цьому ж університеті, після чого певний час працював у лабораторії Маллінкродта у Гарварді, а потім 1958 р. повернувся до Університету Райса у Х'юстоні помічником професора. З 1967 р. він є професором цього університету. 1 вересня 1985 Роберт Керл разом зі Р.Смоллі та Г.Крото в лабораторії Смоллі на вдосконаленій установці провели дослідження кластеризації вуглецевих атомів, які випаровувалися вибухом графітової мішені та виносилися потоком інертного газу гелію в камеру з вбудованим мас-спектрометром. Керл, Смоллі та Крото провели свій вирішальний експеримент за участі дипломників Д.Хесса і Ш.О’Брайєна за 11 днів. Вони спостерігали, що кластери з атомів вуглецю, утворені під час зіткнень, не розподілялись довільно за розмірами, а об’єднувалися у структури з парним числом (переважно у кластер з числом 60, а також меншому ступені – з числом 70). Нобелівську премію з хімії 1996 р. було присуджено професору Р.Керлу спільно з двома іншими американськими професорами Г.Крото та Р.Смоллі «за відкриття фулеренів». Для широкого кола учених: хіміків, фізиків, матеріалознавців – це рішення не було сенсаційним, а вважалося заслуженою оцінкою видатного відкриття ХХ століття – молекул вуглецю незвичайної форми у вигляді м’ячів. Сьогодні фулерени також приваблюють дослідників та інженерів. Для хіміків – це величезне сімейство сполук, основою якого служить фулерен. Для фізиків – це надзвичайна властивість газоподібної та твердої фаз фулеренів (наприклад, їх високотемпературна надпровідність, квазіодномірна поведінка фулеренових нанотрубочок тощо. Для астрофізиків – це їх ймовірна присутність у міжзоряних хмарах, для дослідників Землі цікаве існування фулеренів у прадавніх мінералах – карельських шунгітах. Для матеріалознавців фулерени – представники монодисперсних наноструктур, які можуть бути продуковані у вигляді плівок для кристалів.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Роберт Керл-молодший (Robert F.Curl Jr) за відкриття фулеренів рік народження: 1933 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок