Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Едуард Донал Томас (Thomas) за відкриття в області трансплантації органів та клітин при лікуванні захворювань людини рік народження: 1920 р.

Нобелівський лауреат Едуард Донал Томас (Thomas) за відкриття в області трансплантації органів та клітин при лікуванні захворювань людини рік народження: 1920 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Едуард Донал Томас (Thomas) за відкриття в області трансплантації органів та клітин при лікуванні захворювань людини рік народження: 1920 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,63 KB
Завантажень:
306
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Едуард Донал Томас (Thomas)


за відкриття в області трансплантації органів та клітин при лікуванні захворювань людини
рік народження: 1920 р.
Американський лікар-трансплантолог Е.Томас народився 15 березня 1920 р. в містечку Морт, штат Техас США, в родині приватного лікаря. 1943 р. Д.Томас закінчив Техаський університет в Остіні як магістр з хімії, а через 3 роки – Гарвардський університет в Кембриджі як магістр з медицини. Д.Томас пройшов спеціалізацію з гематології. Працював один рік в Массачусетському технологічному інституті в Кембриджі, де вивчав вплив факторів, які стимулюють функції кісткового мозку. З 1950 р. учений обіймає посаду головного лікаря в лікарні П.Бента Брігама в Бостоні. Там Д.Томас починає свої перші досліди з пересадки кісткового мозку хворим на лейкемію та рак з кістномозковими метастазами. Перед пересадкою Д.Томас застосовував променеву терапію в дозах, які знешкоджували хворі кістковомозкові клітини та пригнічували імунну реактивність організму з відчуження пересадженої тканини. У той час в лікарні працював Д.Мюрей, який 1954 р. зробив свою першу успішну пересадку нирки. 1955 р. Д.Томас переїздить у лікарню М.Басет у Куперстауні, штат Нью-Йорк, яка є базою Колумбійського університету. В університеті він Д.Томас удосконалює техніку трансплантації кісткового мозку в людей та проводить досліди з собаками. У 1963–1975 рр. він продовжує свою роботу у відділі медицини у Вашингтонському університеті в Сіетлі. З 1975 р. група Д.Томаса приєднується до Центру дослідження раку Ф.Хечінсона в Сіетлі, обладнаного найсучаснішою технікою. Значний внесок у розвиток та затвердження трансплантації кісткового мозку як лікувального методу зробили дослідження Ж.Досе в області тканинної сумісності, яка визначається так званими трансплантаційними антигенами (у людини –HLA-система), та відкриття Д.Хічінгсом і Г.Еліоном імуносупресорів – лікарських засобів, які пригнічують реакцію організму з відчуження пересадженої тканини. Сьогодні пересадка кісткового мозку успішно застосовується при лікуванні лейкемії, апластичної анемії та у тяжких випадках таласемії (середземноморська анемія). До 1990 р. понад 10 тис. хворих були вилікувані, або їх стан був значно поліпшений завдяки лікуванню за цим методом. 1990 р. Д.Томасу спільно з Д.Мюреєм було присуджено Нобелівську премію з фізіології і медицини «за відкриття в області трансплантації органів та клітин при лікуванні захворювань людини».


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Едуард Донал Томас (Thomas) за відкриття в області трансплантації органів та клітин при лікуванні захворювань людини рік народження: 1920 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок