Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> ПОЛЕТИКА Василь Григорович Український історик, громадський діяч

ПОЛЕТИКА Василь Григорович Український історик, громадський діяч

Назва:
ПОЛЕТИКА Василь Григорович Український історик, громадський діяч
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
0,88 KB
Завантажень:
188
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
ПОЛЕТИКА Василь Григорович
Український історик, громадський діяч
Народився 1765 р. в Петербурзі. Син Григорія Полетики. Закінчив Віденський університет. До 1790 р. — на військовій службі. У1802 та 1805—1812 рр. був предводителем дворянства Роменського повіту Полтавської губернії.
Усе життя присвятив збиранню матеріалів і документів з історії України XVI—XVIII ст. Мав намір писати історію України. Дбав про розвиток шкільництва й освіти. Автор праці з історії Стародавнього Сходу «Опыт рассуждений о первоначальных делах мира, древнем Египте, об ассирианах, мидянах и персах» (1788).
На думку українського історика О. Лазаревського, Василь і Григорій Полетики були авторами «Історії Русів». Історик В. Горленко висунув гіпотезу, що син завершив працю, розпочату батьком. В архівах В. і Г. Полетик не знайдено жодного написаного або початого рукопису з історії України, хоча їхні нотатки на історичні теми і погляди були ідентичні поглядам автора «Історії Русів».
Перу В. Полетики належить праця зі стародавньої історії Єгипту, Ассірії, Мідії, Персії.
Помер у 1845 р. у с. Коровинці (нині Сумської області).

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: ПОЛЕТИКА Василь Григорович Український історик, громадський діяч

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок