Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Тадеуш Рейхштейн (Reichstein) за відкриття, пов'язані з гормонами кори надниркових залоз, їхньою хімічною структурою і біологічними властивостями роки життя: 1897 - 1996 рр.

Нобелівський лауреат Тадеуш Рейхштейн (Reichstein) за відкриття, пов'язані з гормонами кори надниркових залоз, їхньою хімічною структурою і біологічними властивостями роки життя: 1897 - 1996 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Тадеуш Рейхштейн (Reichstein) за відкриття, пов'язані з гормонами кори надниркових залоз, їхньою хімічною структурою і біологічними властивостями роки життя: 1897 - 1996 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,78 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Тадеуш Рейхштейн (Reichstein)


за відкриття, пов'язані з гормонами кори надниркових залоз, їхньою хімічною структурою і біологічними властивостями
роки життя: 1897 - 1996 рр.
Польсько-швейцарський хімік-органік Т.Рейхштейн народився у Вроцлаві 20 липня 1897 р. в родині інженера. Ранні роки Тадеуш провів у Києві, де служив його батько. Він відвідував закритий навчальний заклад у Єні. Родина 1905 р. переїхала до Берліна, а пізніше й до Цюріха, де Рейхштейн перед вступом до коледжу і Федеральної політехнічної школи навчався у приватного викладача. 1914 р. він разом з батьками одержує громадянство Швейцарії. Через два роки Т.Рейхштейн складає випускні іспити до Федеральної політехнічної школи і залишається згодом в ній викладати хімію. Після присвоєння йому 1920 р. ученого ступеня бакалавра він протягом року працює як інженер-хімік, а згодом повертається до Федеральної політехнічної школи для завершення досліджень з органічної хімії й 1922 р. одержує ступінь доктора філософії. Цього ж року Т.Рейхштейн разом з Г.Штаудінгером починає проводити експерименти з дослідження хімічного складу ароматичних речовин кави (цією ж темою він займався і пізніше на замовлення однієї промислової фірми). Він також досліджує ароматичні речовини цикорію й 1920 р. публікує результати своїх досліджень у ряді наукових статей. 1929 р. Т.Рейхштейн одержує посаду викладача з органічної і фізіологічної хімії у Федеральній політехнічній школі, де завершує дослідницьку роботу з вивчення ароматичних і смакових властивостей кави та цикорію. 1933 р. він синтезує вітамін С (аскорбінова кислота) одночасно з англійськими хіміками. 1938 р. Т.Рейхштейн одержує посади професора фармацевтичної хімії і директора Фармацевтичного інституту при Базельському університеті у Швейцарії. У цей час Рейхштейн провів серію дослідів з метою виділення й ідентифікації гормонів надниркових залоз. 1943 р. проводилися роботи з підготовки класичного підручника «Гормони надниркових залоз», отже Рейхштейн взяв участь у написанні розділу «Вітаміни і гормони». Цього ж року він одержує патент на метод синтезу одного зі статевих гормонів. Рейхштейн поділив Нобелівську премію з фізіології і медицини 1950 р. з Ф.Хенчем і Е.Кендаллом «за відкриття, пов'язані з гормонами кори надниркових залоз, їхньою хімічною структурою і біологічними властивостями». У Нобелівській лекції Рейхштейн оцінив свій внесок як роботу «відданого садівника африканських рослин», що ним вирощуються для власного задоволення і в професійних цілях. Т.Рейхштейн був визнаний гідним ступеня почесного доктора університетів Женеви, Цюріха, Базеля і Лідса. 1952 р. він став почесним членом Лондонського королівського товариства, а 1968 р. був нагороджений медаллю Коплі. Вчений помер у 1996 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Тадеуш Рейхштейн (Reichstein) за відкриття, пов'язані з гормонами кори надниркових залоз, їхньою хімічною структурою і біологічними властивостями роки життя: 1897 - 1996 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок