Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Рудольф Маркус (Marcus) за його внесок в теорію реакції з перенесенням електронів в хімічних системах рік народження: 1923 р.

Нобелівський лауреат Рудольф Маркус (Marcus) за його внесок в теорію реакції з перенесенням електронів в хімічних системах рік народження: 1923 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Рудольф Маркус (Marcus) за його внесок в теорію реакції з перенесенням електронів в хімічних системах рік народження: 1923 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,54 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Рудольф Маркус (Marcus)


за його внесок в теорію реакції з перенесенням електронів в хімічних системах
рік народження: 1923 р.
Канадський і американський фізико-хімік Рудольф Маркус народився 21 липня 1923 р. у Монреалі (Канада). 1943 р. Р.Маркус закінчує університет Макгілла в Монреалі й через три роки захищає докторську дисертацію. У 1946-1949 рр. він працює в Науково-дослідній Раді Канади, у 1949-1951 рр. – в університеті Північної Кароліни. Упродовж 1951-1964 рр. Р.Маркус обіймає посаду професора Бруклінського політехнічного університету в Нью-Йорку. Р.Маркус працює з окисно-відновлювальними реакціями, які є найбільш розповсюдженими в хімії та живій природі. Окислення та відновлення – це взаємопов’язані процеси, які завжди відбуваються одночасно. Ці реакції здійснюються завдяки перенесенню електронів від молекули до молекули. Р.Маркус розробив теорію елементарного хімічного процесу – перенесенню електронів між двома молекулами, при цьому відбуваються зміни в структурах цих молекул, без розриву хімічних зв’язків. Протягом 1956-1965 рр. Р.Маркус вивчає швидкість більшості електронних переходів від неорганічних іонів до розчинів. Теорія Маркуса вирішує проблему великої різноманітності в швидкостях реакцій з перенесенням іонів. Він виводить просту математичну формулу для обчислення енергії, необхідної для перенесення електрона. Маркус доводить той факт, що зв’язок між швидкістю електронного переходу та зміною вільної енергії (рушійної сили) реакції є зворотно пропорційним. 1964 р. Р.Маркус стає професором з фізико-хімії університету в Іллінойсі й шукає експериментальні докази своєї теорії через дослідження хемілюмінесцентних реакцій. До кінця 80-х років він накопичує такі підтвердження. Від 1978 р. Маркус є завідувачем кафедри хімії в Каліфорнійському технологічному інституті в Пассадені. 1992 р. Р.Маркусу було присуджено Нобелівську премію з хімії “за його внесок в теорію реакції з перенесенням електронів в хімічних системах”. Його теоретична розробка дозволила передбачити можливість перебігу цих реакцій, які є основою окисно-відновлювальних процесів живих організмів (дихання, фотосинтезу, обміну речовин тощо) та в хімічному виробництві, металургії, фотохімічних процесах.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Рудольф Маркус (Marcus) за його внесок в теорію реакції з перенесенням електронів в хімічних системах рік народження: 1923 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок