Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Аллан Маклеод Кормак (Соrmaск) за розробку комп'ютерної томографії роки життя: 1924 - 1998 рр.

Нобелівський лауреат Аллан Маклеод Кормак (Соrmaск) за розробку комп'ютерної томографії роки життя: 1924 - 1998 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Аллан Маклеод Кормак (Соrmaск) за розробку комп'ютерної томографії роки життя: 1924 - 1998 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,66 KB
Завантажень:
385
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Аллан Маклеод Кормак (Соrmaск)


за розробку комп'ютерної томографії
роки життя: 1924 - 1998 рр.
Американський фізик А.Кормак народився 23 лютого 1924 р. у Йоганнесбурзі (ПАР - провінція Брансвааль). Він був молодшим із дітей в родині інженера Джорджа Кормака й вчительки Амелії Кормак (Маклеод). У 12 років після смерті батька родина переїхала до Кейптауна, де Кормак навчався в середній школі для хлопчиків. Закінчивши школу, Кормак вступає до Кейптаунського університету й вивчає електротехніку. 1930 р. Кормак одружився з Барбарою Сіві, у них народилися один син і дві дочки. Кормака спочатку цікавила фізика, тому 1944 р. він здобув із цієї дисципліні ступінь бакалавра, а згодом - магістра. Потім він працює стажистом-дослідником у Кавендишській лабораторії Кембриджського університету (Велика Британія), досліджуючи властивості радіоактивного гелію. Після прослуханих лекцій у Дірака з квантової механіки, Кормак працює викладачем фізики в Кейптаунському університеті. З 1956 р. він починає також працювати в галузі медичної фізики в госпіталі Горте-Шур. Тут він розробив математичні методи для аналізу даних, одержуваних при рентгенівських вимірах, і продовжував удосконалювати ці методи протягом кількох років. Цього ж року учений проводить дослідження на циклотроні в лабораторії Гарвардського університету в Кембриджі (штат Массачусетс), а через рік стає асистент-професором фізики в Університеті Тафтса в Медфорді (штат Массачусетс). У Кейптауні й Медфорді Кормак продовжує дослідження з перевірки свого математичного методу й експериментально доводить його ефективність на підставі розходжень у поглинанні рентгенівських променів зображення поперечного розтину тіла з деталями внутрішньої будови. 1966 р. Кормак стає американським громадянином. Він дістає звання ад’юнкт-професора, а згодом професора фізики в Університеті Тафтса і стає завідувачем кафедри фізики. 1979 р. Кормаку було присуджено Нобелівську премію з фізіології і медицини «за розробку комп'ютерної томографії». Кормак любив домашній спосіб життя - плавати і кататися на човні, багато часу присвячував читанню; був завзятим альпіністом і великим аматором музики. Він був помічником редактора «Журналу комп'ютерної томографії», членом Південноафриканського фізичного інституту, Американського фізичного товариства й Американської академії наук і мистецтв. А.Кормак помер 1998 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Аллан Маклеод Кормак (Соrmaск) за розробку комп'ютерної томографії роки життя: 1924 - 1998 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок