Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Глен Теодор Сіборг (Seaborg) за відкриття трансуранових елементів роки життя: 1912 - 1999 рр.

Нобелівський лауреат Глен Теодор Сіборг (Seaborg) за відкриття трансуранових елементів роки життя: 1912 - 1999 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Глен Теодор Сіборг (Seaborg) за відкриття трансуранових елементів роки життя: 1912 - 1999 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,63 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Глен Теодор Сіборг (Seaborg)


за відкриття трансуранових елементів
роки життя: 1912 - 1999 рр.
Американський хімік Г.Сіборг народився в Ішпемінзі (штат Мічиган) 19 квітня 1912 р. в родині механіка. У середній школі завдяки вчителю хімії Сіборг відчув інтерес до навчання. Гроші на подальше навчання в Каліфорнійському університеті довелося заробляти. Він працював портовим вантажником, збирачем абрикосів, сільськогосподарським робітником, асистентом у лабораторії компанії з виробництва каучуку і помічником лінотипіста. 1934 р. Сіборг здобув у Лос-Анжелесі ступінь бакалавра наук з хімії та перейшов до Каліфорнійського університету в Берклі, щоб займатися ядерною хімією у відомого хіміка Н.Льюїса. За роботу з вивчення взаємодії швидких нейтронів зі свинцем Сіборгу 1937 р. було присуджено докторантський ступінь. Після цього він стає дослідником у Льюїса, а з 1939 р. викладачем хімії. Перші роботи Сіборга стосувалися впливу ізотопних відхилень на хімію елементів. Разом зі своїми колегами Сіборг відкрив багато нових ізотопів звичайних елементів. У цілому роботи Сіборга відносяться до радіохімії, ядерної хімії, ядерної фізики. Він був керівником й учасником американських робіт із синтезу, поділу і дослідження ізотопів. Брав участь у відкритті трансуранових елементів: плутонію, америцію і кюрію, берклію, каліфорнію, енштейнію, фермію, менделевію, 102 і 106 елементів. Відкрив ізотопи, що розщеплюються – плутоній-239 й уран-233. Висунув гіпотезу про існування сімейства актинідів, створив актинідну теорію, що відіграла важливу роль у систематиці властивостей важких трансуранових елементів. Разом зі співробітниками ідентифікував понад 100 ізотопів, більшість з яких знайшли широке застосування. Розробив методи вивчення властивостей обмеженої кількості атомів радіоактивних актинідів. 1942 р. Сіборг приєднується до Манхеттенського проекту (створення атомної бомби), працюючи в металургійній лабораторії Чиказького університету керівником відділу з поділу плутонію й урану. Після війни Сіборг повертається до Каліфорнійського університету. «За відкриття трансуранових елементів» 1951 р. Сіборгу разом з Е.Макмілланом було присуджено Нобелівську премію з хімії. З 1954 по 1958 р. Сіборг був заступником радіаційної лабораторії Лоуренса. 1958 р. став президентом Каліфорнійського університету в Берклі. 1961 р. був призначений керівником Комісії з атомної енергії. Помер Г.Сіборг 1999 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Глен Теодор Сіборг (Seaborg) за відкриття трансуранових елементів роки життя: 1912 - 1999 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок