Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Пол Берг (Berg) за фундаментальні дослідження біохімічних властивостей нуклеїнових кислот, особливо рекомбінантних ДНК рік народження: 1926 р.

Нобелівський лауреат Пол Берг (Berg) за фундаментальні дослідження біохімічних властивостей нуклеїнових кислот, особливо рекомбінантних ДНК рік народження: 1926 р.

Назва:
Нобелівський лауреат Пол Берг (Berg) за фундаментальні дослідження біохімічних властивостей нуклеїнових кислот, особливо рекомбінантних ДНК рік народження: 1926 р.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,71 KB
Завантажень:
489
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Пол Берг (Berg)


за фундаментальні дослідження біохімічних властивостей нуклеїнових кислот, особливо рекомбінантних ДНК
рік народження: 1926 р.
Американський біохімік П.Берг народився 30 червня 1926 р. у Нью-Йорку в Бруклині. 1943 р. він закінчив середню школу Авраама Лінкольна і вступив до Пенсільванського коледжу, щоб вивчати біохімію. Однак йому довелося перервати навчання через мобілізацію до військово-морських сил США (1944-1946). Але 1946 р. він повертається до коледжу і закінчує його 1948 р., одержавши ступінь бакалавра з біохімії. Після закінчення коледжу П.Берг працює в університеті Вестерн-Резерв (зараз це університет Кейз-Вестерн-Резерв) у Клівленді (штат Огайо), де 1952 р. йому було присуджено докторський ступінь. Протягом 1952-1953 рр. він, будучи постдокторським стипендіатом, вів дослідницьку роботу в Інституті цитофізіології в Копенгагені, а згодом протягом року проводив подальші дослідження в цьому напрямі разом з А.Корнбергом у Вашингтонському університеті в Сент-Луїсі. 1955 р. П.Берг стає асистент-професором мікробіології у Вашингтонському університеті, 1959 р. – ад’юнкт-професором Стенфордського університету, а 1969 р. – завідувачем кафедри біохімії цього ж університету. Працюючи під керівництвом Корнберга, П.Берг вивчає хімічний склад дезоксирибонуклеїнової кислоти (ДНК) і рибонуклеїнової кислоти (РНК). Там він зацікавився роллю транспортних рибонуклеїнових кислот (трнк). П.Берг взяв річну відпустку для наукової праці в Солкському інституті, де працював з Р.Дульбекко, який вивчав вірус – поліому, що спричинює пухлини у гризунів. 1968 р. він повертається до Стенфордського університету і приступає до вивчення подібного вірусу-40 (SV40), що викликає появу пухлин у мавп і тісно позв'язаний з поліомою. 1980 р. П.Бергу було присуджено Нобелівську премію з хімії «за фундаментальні дослідження біохімічних властивостей нуклеїнових кислот, особливо рекомбінантних ДНК» спільно з У.Гілбертом та Ф.Сенгером. Після одержання Нобелівської премії він займався науково-дослідницькою роботою в Стенфордському університеті, вдосконалюючи розроблений ним метод молекулярного аналізу генів ссавців. Від 1970 р. Берг обіймає посаду професора біохімії в Медичному центрі Стенфордського університету. 1947 р. П.Берг одружився з Мілдред Ліві. У них є син. П.Берг нагороджений премією Елі Ліллі Американського хімічного товариства (1959), нагородою В.Д.Маттіа Інституту молекулярної біології Роша (1974), щорічною нагородою Гарднерівського фонду (1980), премією Альберта Ласкера за фундаментальні медичні дослідження (1980).


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Пол Берг (Berg) за фундаментальні дослідження біохімічних властивостей нуклеїнових кислот, особливо рекомбінантних ДНК рік народження: 1926 р.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок