Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Джеймс Б. Самнер (Sumner) за відкриття явища кристалізації ферментів роки життя: 1887 - 1955 рр.

Нобелівський лауреат Джеймс Б. Самнер (Sumner) за відкриття явища кристалізації ферментів роки життя: 1887 - 1955 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Джеймс Б. Самнер (Sumner) за відкриття явища кристалізації ферментів роки життя: 1887 - 1955 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,87 KB
Завантажень:
136
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Джеймс Б. Самнер (Sumner)


за відкриття явища кристалізації ферментів
роки життя: 1887 - 1955 рр.
Дж.Самнер, американський біохімік, народився 19 листопада 1887 р. в Кантоні, неподалік від Бостона (штат Массачусетс), у родині заможного фермера, хазяїна бавовнопрядильної фабрики. Після закінчення початкової школи, Самнер навчався в латинській школі Роксбері. У результаті нещасного випадку в 17 років утратив ліву руку. 1906 р. Джеймс вступив до Гарвардського університету, де 1910 р. здобув ступінь бакалавра наук з хімії. Після закінчення університету працював у сімейному бізнесі. Через рік прийняв пропозицію тимчасово обійняти посаду професора хімії в Еллісон-коледжі в Саквіллі (Канада), потім викладав в Уорчестерському політехнічному університеті. 1912 р. Самнер повертається до Гарвардського університету для поглибленого вивчення хімії й фізіології. Вже 1913 р. він стає магістром природничих наук, а 1914 р. захищає дисертацію про утворення сечовини в організмі тварин і дістає докторський ступінь. Після закінчення Гарвардського університету Джеймс працює асистент-професором хімії в медичному коледжі Корнелльського університету (штат Нью-Йорк). Він займається дослідженням хімічного складу ферментів, зокрема, з канавалії. Самнер виділив фермент уреази в кристалічному вигляді, опублікувавши результати відкриття в 1926 р. Однак його відкриття зустріли скептично, вважаючи, що Самнер виділив кристали, які містять незначно активну небілкову речовину. До 1930 р. Самнер змушений був захищати своє відкриття в серії статей, проводячи додаткові експерименти. Він рік вивчав ферменти в Стокгольмському університеті, здобувши підтвердження результатів своїх дослідів від американського біохіміка Д.Нортропа. До 1946 р. було виділено і визначено близько 30 ферментів різними вченими. 1946 р. Самнер був нагороджений Нобелівською премією з хімії «за відкриття явища кристалізації ферментів», яку він розділив з Нортропом і Стенлі. 1947 р. Дж.Самнер стає директором лабораторії хімії ферментів Корнелльського університету, де продовжував дослідження поряд з викладацькою діяльністю. Не завжди стриманий, дуже вимогливий до оточення, Самнер із задоволенням займався тенісом, фотографією, любив готувати, знав кілька іноземних мов. Після виходу у відставку з Корнелльського університету в 68 років, він помер від раку 12 серпня 1955 р. Був одружений кілька разів. Перший раз одружився 1915 р., мав п’ятьох дітей. 1930 р. розлучився і 1931 р. одружився вдруге. Другий шлюб тривав недовго. 1943 р. він розлучився й одружився втретє. Від цього шлюбу в нього було троє дітей. Самнер мав багато нагород, серед яких були медаль Шеєля Шведського хімічного товариства. Був членом американської національної академії наук, Американської академії наук і мистецтв, Товариства експериментальної біології й медицини.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Джеймс Б. Самнер (Sumner) за відкриття явища кристалізації ферментів роки життя: 1887 - 1955 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок