Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> СЕЛЕЦЬКИЙ Петро Дмитрович Український піаніст і композитор

СЕЛЕЦЬКИЙ Петро Дмитрович Український піаніст і композитор

Назва:
СЕЛЕЦЬКИЙ Петро Дмитрович Український піаніст і композитор
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
0,99 KB
Завантажень:
342
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
СЕЛЕЦЬКИЙ Петро Дмитрович
Український піаніст і композитор
Народився 14 березня 1821 р. в с. Мелитинці на Полтавщині в родині поміщика. Його батько, Дмитро Петрович, учасник війни 1812 р., створив власний оркестр і хор кріпаків.
Музика, співи оточували маленького Петра від народження. Музичну освіту здобув у приватному пансіоні в Харкові і Петербурзі.
Закінчив Київський і Берлінський університети. Завершуючи навчання в Берлінському університеті (1842), консультувався з гри на фортепіано у Ф. Ліста, спілкувався з Ф. Мендельсоном. Інструментування і контрапункт вивчав у Дрездені.
Повернувшись із-за кордону, з 1844 р. проживав у Києві, працював у генерал-губернаторстві. Згодом його призначили віце-губернатором.
У 1845 р. в Яготині познайомився з Т. Шевченком. Разом мали працювати над оперою »Мазепа», проте розійшлися у поглядах на історичні події.
У 1863 р. — один з організаторів київського відділення Російського музичного товариства, яке очолював упродовж десяти років.
Автор двох симфоній, одна з яких у 40-х роках XIX ст. виконувалась у Дрездені, увертюри, а також спогадів про музичне і театральне життя в Харкові, Одесі, Петербурзі, про хори й оркестри кріпаків в Україні. Його записки були надруковані у »Киевской старине».
Помер 17 березня 1879 р. у Києві.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: СЕЛЕЦЬКИЙ Петро Дмитрович Український піаніст і композитор

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок