Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Леонід Віталійович Канторович (Kantorovych) за вклад у теорію оптимального розподілу ресурсів роки життя: 1912 - 1986 рр.

Нобелівський лауреат Леонід Віталійович Канторович (Kantorovych) за вклад у теорію оптимального розподілу ресурсів роки життя: 1912 - 1986 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Леонід Віталійович Канторович (Kantorovych) за вклад у теорію оптимального розподілу ресурсів роки життя: 1912 - 1986 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,69 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Леонід Віталійович Канторович (Kantorovych)


за вклад у теорію оптимального розподілу ресурсів
роки життя: 1912 - 1986 рр.
Російський економіст Леонід Віталійович Канторович народився 19 січня 1912 р. в Санкт-Петербурзі в сім’ї лікаря. Математичні здібності, виявлені змалку, допомагають йому в 14 років вступити до Ленінградського університету, який він закінчує в 1930 р. Навчаючись в аспірантурі фізико-математичного факультету, одночасно викладає математику в вищих навчальних закладах Ленінграда. Стає професором у 1934 р., а через рік, коли поновилася система академічних ступенів, отримує ступінь доктора фізико-математичних наук. Професором Леніградського університету працював до 1960 р. У 1938 р. вченого запросили на роботу консультантом лабораторії Ленінградської фанерної фабрики. Результатом цієї праці стала книга “Математичні методи організації й планування виробництва” (1939), де Канторович заклав основи теорії оптимального виробничого планування і лінійного програмування. У 1938 р. одружився з лікарем Наталією Ільїною. Їхні діти - син та дочка - стали економістами. Канторович - першовідкривач лінійного програмування в світовій науці. У книзі “Економічний розрахунок найкращого використання ресурсів” (1959) застосував свою теорію лінійного програмування для дослідження широкого кола проблем планування. Разом з В.Німчиновим засновує в 1958 р. Лабораторію із застосування статистичних і математичних методів у економіці. Того ж року Канторовича обирають член-кореспондентом, а в 1964 р. – дійсним членом Академії наук СРСР. Восени 1960 р. разом з групою математиків і економістів переїжджає до Новосибірська, де в Сибірському відділенні Академії наук СРСР керує відділом економіко-математичних методів, одночасно працюючи професором Новосибірського університету. З 1971 р. Канторович - завідуючий проблемною лабораторією в Інституті управління народним господарством (Москва). Протягом багатьох років очолював створену цим органом спеціальну раду. Входив до складу різних комісій з переробки методики оцінки економічної ефективності нової техніки, ціноутворення, матеріально-технічного постачання, брав участь у роботі комісій Держплану СРСР тощо. За вклад у теорію оптимального розподілу ресурсів Леоніду Канторовичу та Тьяллінгу Купмансу в 1975 р. було присуджено Нобелівську премію. Л.Канторович серед всіх нобелівських лауреатів – єдиний професійний математик. Наступного року Л.Канторович стає директором Інституту системних досліджень АН СРСР. Помер вчений 7 квітня 1986 р.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Леонід Віталійович Канторович (Kantorovych) за вклад у теорію оптимального розподілу ресурсів роки життя: 1912 - 1986 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок