Головна Головна -> Реферати українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Нобелівський лауреат Ульф Сванте фон Ейлер (Euler) за відкриття гуморальних медіаторів нервових закінчень і механізмів їхнього збереження, виділення й інактивації роки життя: 1905 - 1983 рр.

Нобелівський лауреат Ульф Сванте фон Ейлер (Euler) за відкриття гуморальних медіаторів нервових закінчень і механізмів їхнього збереження, виділення й інактивації роки життя: 1905 - 1983 рр.

Назва:
Нобелівський лауреат Ульф Сванте фон Ейлер (Euler) за відкриття гуморальних медіаторів нервових закінчень і механізмів їхнього збереження, виділення й інактивації роки життя: 1905 - 1983 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,58 KB
Завантажень:
441
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Ульф Сванте фон Ейлер (Euler)


за відкриття гуморальних медіаторів нервових закінчень і механізмів їхнього збереження, виділення й інактивації
роки життя: 1905 - 1983 рр.
Шведський фізіолог У.Ейлер народився 7 лютого 1905 р. у Стокгольмі. Батько, Ханс фон Ейлер-Хельпін, був біохіміком, а мати, Астрід Клеве – ботаніком. Закінчивши середню школу в Стокгольмі, Ейлер вступає 1922 р. до Каролінського університету. 1925 р., будучи студентом, Ейлер одержує премію за дослідження крові у хворих на лихоманку, що стало поштовхом до подальших наукових досліджень. 1930 р. Ейлер здобув медичний диплом і став асистентом-професором фармакології Каролінського університету. Цього ж року він одружився з Яні Соденстірн, у них було четверо дітей. З 1931 р., після одержання Рокфеллерівської премії, Ейлер навчається в Лондоні, де одночасно працює в лабораторії Г.Дейла, який, будучи досвідченим фармаколом, доручає Ейлеру досліджувати вплив хімічного медіатора агетилхоліну на різні тканини й органи і довести наявність агетилхоліну в кишечнику. Ейлер виділив хімічну речовину, яка діяла на м'язи; це була субстанція Р, яку назвали поліпептид. 1935 р. після повернення до Стокгольму Ейлер робить ще одне велике відкриття: виділяє з сім’яникової рідини речовину, що знижує артеріальний тиск і впливає на тонус гладкої мускулатури різних органів, й називає її простагландіном. 1939 р. Ейлер був призначений професором фізіології в Каролінському інституті й обіймав цю посаду аж до виходу на пенсію. У зв'язку з тим, що Швеція в Другій світовій війні дотримувалася нейтралітету, Ейлер не переривав свої дослідження й 1946 р. завершив роботи з ідентифікації норадреналіну як медіатора нервової системи. 1953–1960 рр. Ейлер був членом Нобелівського комітету, 1961–1965 рр. – його секретарем, а в 1965 р. був призначений головою Ради Нобелівського фонду. 1957 р. він розлучився з першою дружиною та одружився з графинею Дагмар Кронстел. 1970 р. Ейлеру було присуджено Нобелівську премію з фізіології і медицини “за відкриття гуморальних медіаторів нервових закінчень і механізмів їхнього збереження, виділення й інактивації”. Ейлер був удостоєний багатьох премій і нагород. Помер він 18 березня 1983 р. від атеросклерозу.


Література:
Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
Нобелівська премія перші 100 років.
Альфред Нобель і Нобелівські премії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Нобелівський лауреат Ульф Сванте фон Ейлер (Euler) за відкриття гуморальних медіаторів нервових закінчень і механізмів їхнього збереження, виділення й інактивації роки життя: 1905 - 1983 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок